Godnie zastąpi Skele? Estończyk w Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański /  Na zdjęciu: Aigars Skele
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Aigars Skele
zdjęcie autora artykułu

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski zaczęła już budowę składu na sezon 2023/2024. Wiadomo, od kogo zaczęli żółto-niebiescy.

Barwy Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski w przyszłym sezonie reprezentować ma 25-letni Estończyk, Mart Rosenthal. Jako pierwszy o tym ruchu kadrowym na stronie zkrainynba informował dziennikarz Karol Wasiek.

Rosenthal występuje nominalnie na pozycji rzucającego obrońcy, ale trener Andrzej Urban wielokrotnie udowadniał już, że potrafi z powodzeniem wcielać w życie niekonwencjonalne pomysły. Spodziewać się więc można, że Estończyk w pewnym sensie zastąpić może łotewskiego obwodowego, Aigarsa Skele.

Skele chce przetestować swoją wartość na europejskim rynku. Trudno spodziewać się, żeby został w Ostrowie Wielkopolskim.

Rosenthal trzy ostatnie sezony spędził w estońskim zespole Tartu Ulikool. Ostatnio średnio na mecz notował 18,2 punktu i 5,8 zbiórki. Mierzy 193 centymetry.

ZOBACZ WIDEO: Trener przejął mikrofon, Wikłacz skomentował kosmiczną walkę z Przybyszem

Wiadomo już, że w Stali nie zostaną na pewno ani Nemanja Djurisić, który przeniósł się do Rosji, ani wracający do Hiszpanii Tomasz Gielo.

Aktualny kontrakt w Ostrowie Wielkopolskim ma natomiast Damian Kulig. Polski podkoszowy przechodzi aktualnie rehabilitację po poważnej kontuzji kolana i ma być zdolny do gry jesienią.

Czytaj także: "Może znowu chcą zmienić?". Rajković zażartował ws. swojej przyszłości Szykują się wielkie transfery w NBA. Kto może zmienić klub

Źródło artykułu: WP SportoweFakty