Fatalny błąd w meczu NBA. Liga koryguje wynik

Getty Images

NBA ogłosiła zmianę wyniku środowego meczu między Golden State Warriors a Portland Trail Blazers z 139:104 na 140:104 po odkryciu błędu w punktacji.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartkowym komunikacie liga poinformowała, że podczas spotkania statystycy błędnie odnotowali rzut wolny zawodnika Golden State Warriors na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Gracz trafił pierwszy z dwóch rzutów, jednak w statystykach zapisano oba jako niecelne.
Korekta wyniku sprawia, że Warriors po raz czwarty w historii rozpoczęli sezon od zdobycia co najmniej 140 punktów.

Wcześniej dokonali tego przeciwko Denver w 1990 roku, ustanawiając rekord NBA z 162 punktami, a także przeciwko Seattle w 1967 roku (144 punkty) i Detroit w 1962 roku (140 punktów). To również najwyższe zwycięstwo koszykarzy z San Francisco na otwarcie rozgrywek.

Dla Portland Trail Blazers tak wysoka porażka na inaugurację sezonu jest rekordowa. Nigdy wcześniej nie stracili tylu punktów w pierwszym meczu. Poprzedni niechlubny rekord pochodził z 1974 roku, gdy przegrali z Cleveland, tracąc 129 punktów po czterech dogrywkach.

Jak podkreśla PAP, błędy w punktacji są rzadkością w meczach NBA. Mimo zaawansowanej technologii i pracy licznych statystyków analizujących dane w czasie rzeczywistym czasem dochodzi do pomyłek. Liga i zespoły starają się je korygować jak najszybciej po ich wykryciu.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty