Hit dla Lakers! Odrobili 22 punkty straty

Getty Images / Harry How / Radość Anthony'ego Davisa

Dwa mecze, dwa zwycięstwa - świetnie nowy sezon rozpoczynają Los Angeles Lakers. Drużyna z Kalifornii po zaciętym meczu pokonała Phoenix Suns 123:116.

Świetnie na początku kampanii 2024/2025 wygląda Anthony Davis, który znów poprowadził Jeziorowców do sukcesu. Podkoszowy tym razem zdobył 35 punktów i zebrał osiem piłek, wykorzystując 11 na 18 rzutów z pola i 13 na 17 wolnych.

Lakers w piątek przegrywali już różnicą... 22 punktów! W drugiej kwarcie było 48:26 dla Phoenix Suns. Gospodarze zdołali jednak odwrócić losy spotkania.

Drużyna z Kalifornii wygrała trzecią kwartę 35:24, a cały mecz 123:116, notując drugie zwycięstwo w nowym sezonie. Austin Reaves dorzucił 26 oczek, a LeBron James miał 21 punktów i osiem asyst.

Suns na nic zdało się solidne 46-proc. skuteczności w rzutach za trzy (17/37). Devin Booker (23 punkty, 9/21 z gry), Kevin Durant (30 punktów, 11/17 z gry) czy Bradley Beal (15 punktów, 6/14 z gry) tym razem nie byli stanie zapewnić swojej drużynie sukcesu.

Gwiazdor Golden State Warriors, Stephen Curry, trafił tylko 7 na 20 oddanych prób z pola, w tym 4 na 13 za trzy, ale jego drużyna rozbiła Utah Jazz... aż 127:86. I to na wyjeździe.

Trener Steve Kerr podkreśla, że nigdy nie miał tak wyrównanego składu, jak teraz. I widać to zarówno w dzielonych na zawodników minutach, jak i wynikach. Warriors przekonywująco wygrali już drugi mecz. Błyszczy nowy w zespole Buddy Hield, autor 27 oczek.

Wyniki:

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 115:107 (30:31, 32:25, 21:21, 32:30)
(Barnes 27, Poeltl 19 - Oubre Jr. 28, Maxey 24, Lowry 14)

Orlando Magic - Brooklyn Nets 116:101 (22:23, 27:23, 32:25, 35:30)
(F. Wagner 29, M. Wagner 18, Banchero 15 - Thomas. 24, Schroder 20, Finney-Smith 15)

New York Knicks - Indiana Pacers 123:98 (25:24, 36:21, 34:19, 28:34)
(Brunson 26, Bridges 21, Towns 21, Hart 20 - Mathurin 20, Turner 13)

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 113:101 (28:29, 37:26, 26:24, 22:22)
(Wade 19, Mitchell 19, Allen 17 - Cunningham 33, Ivey 22)

Atlanta Hawks - Charlotte Hornets 125:120 (28:16, 34:42, 26:27, 37:35)
(Young 38, Hunter 24, Daniels 18. - Ball 34, Bridges 27, Mann 17)

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 122:133. (32:30, 32:33, 31:39, 27:31)
(Antetokounmpo 38, Lillard 28, Prince 11 - White 35, LaVine 25, Vucevic 22)

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 128:108 (38:38, 21:27, 39:18, 30:25)
(Green 22, Brooks 18, Sengun 16, VanVleet 16 - Morant 24, Bane 17, Edey 13, Pippen Jr. 13)

Utah Jazz - Golden State Warriors 86:127 (24:32, 18:24, 28:38, 16:33)
(Markkanen 13, Collins 14, Sexton 12, George 12 - Hield 27, Curry 20, Podziemski 15)

Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans 103:105 (27:15, 20:22, 37:38, 19:30)
(Grant 34, Simons 24, Henderson 15 - Hawkins 24, Ingram 21, McCollum 20)

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 123:116 (23:38, 29:23, 35:24, 36:31)
(Davis 35, Reaves 26, James 21 - Durant 30, Booker 23, Beal 15)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty