Astoria pękła - podsumowanie 12. kolejki gr A II ligi koszykarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Na wynik konfrontacji w Gniewkowie czekali nie tylko kibice z Bydgoszczy. Z uwagą wieści nasłuchiwali fani basketu z Siedlec i Piaseczna, które jako mazowiecka ofensywa gonią lidera tabeli. Ostatniego słowa nie powiedziały również Tur Bielsk Podlaski i Żuraw Gniewino, które na raty odprawiły młodzieżowe teamy ze stolicy i Sopotu.

Gdy po nerwowym początku pojedynku w Gniewkowie bydgoszczanie przejęli inicjatywę i dość szybko objęli prowadzenie, wydawało się, że tak jak w poprzednich meczach spokojnie odjadą na kilka punktów i będą fetować kolejne zwycięstwo. Druga kwarta dobitnie jednak pokazała, jak ważną postacią jest Przemysław Gierszewski, i że bez niego Astoria traci znaczną część swojej mocy. Rywale zepchnęli bowiem lidera do defensywy, a z racji, że także w ataku bydgoszczanie byli cieniem samych siebie, zmuszeni byli przełknąć gorycz porażki.

Misternie wypracowana w poprzednich meczach przewaga punktowa nagle została zniwelowana. Z niezwykle trudnego terenu w Nowym Dworze Gdańskim zwycięstwo wywiózł SKK Siedlce. Do przerwy co prawda przegrywał czterema punktami, ale po wznowieniu gry sygnał do ataków dał najskuteczniejszy w ekipie z Siedlec Karol Dębski i gra jego kolegów wreszcie godna była wicelidera. Zresztą lider zespołu w sobotnim meczu popisał się zdobyczą double-double (19 punktów i 14 zbiórek).

Norgips Piaseczno nie miał problemów z odprawieniem AZS-u UWM Olsztyn. Wysoko wygrana pierwsza kwarta pozwoliła obydwu teamom prezentować radosny basket, skąd zresztą wzięła się liczba aż 199 zdobytych punktów. Dla nikogo nie jest chyba niespodzianką, że w sumie aż 50 z nich wywalczyli Sebastian Okoła oraz Dominik Majewski z ekipy Norgipsu.

W pozostałych konfrontacjach obyło się raczej bez niespodzianek, chociaż zastanawiająca jest wysoka porażka Korsarza Gdańsk w Kwidzynie. Ekipa znad morza nie ugrała nawet 50 punktów, a jedynym graczem, który przekroczył granicę 10 zdobytych oczek, był Karol Bielak. Bez wsparcia kolegów nie miał jednak prawa przechylić szali zwycięstwa na korzyść gdańszczan.

Komplet wyników 12. kolejki:

Norgips Piaseczno - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 111:88 (35:25, 26:24, 23:23, 27:16)

Siden Toruń - Unibet Legia Warszawa 85:69 (23:9, 11:19, 24:10, 27:31)

Harmattan Gniewkowo - Astoria Bydgoszcz 82:75 (19:22, 23:8, 23:21, 17:24)

Tur Bielsk Podlaski - OSSM PZKosz Sopot 97:43 (19:7, 28:9, 27:15, 23:12)

Basket Kwidzyn - Korsarz Gdańsk 85:47 (18:8, 29:11, 14:12, 24:16)

Żyrardowianka Żyrardów - Asseco Prokom 3 Gdynia 87:80 (11:22, 29:25, 27:22, 20:11)

ŻTS Nowy Dwór - SKK Siedlce 57:68 (14:11, 15:15, 10:18, 18:24)