NBA: Heat demolują w pierwszej, a Thunder w trzeciej kwarcie

Drużyna z Florydy nie pozwoliła przełamać się Atlanta Hawks. Miami Heat od samego początku narzucili swój styl gry. Thunder zrobili to znacznie później, ale odniosło to taki sam efekt.

Łukasz Brylski

Ostatnimi czasy dziwna niemoc dopadła Atlanta Hawks. Podopieczni Mike'a Woodsona przegrywając w Miami ponieśli czwartą porażkę z rzędu.

Heat od samego początku spotkania rzucili się na rywali. Efektem było szesnastopunktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie. Później gospodarze jeszcze bardziej uciekli rywalom. Po takim ciosie zawodnicy z Atlanty już się nie podnieśli. Oprócz Dwyane Wade'a świetną partię rozgrywał Michael Beasley, który w pierwszej połowie rzucił 20 ze swoich 22 oczek.

- Do ideału nam jeszcze daleko. Chłopaki pokazują jednak entuzjazm i zapał do ciężkiej pracy. Cieszę się, że po nieudanych spotkaniach możemy się podnieść i odnieść bardzo ważne zwycięstwo - stwierdził trener Żaru Erik Spoelstra.

Co zrozumiałe, w zgoła odmiennym nastroju był szkoleniowiec Hawks. - To niedopuszczalne. Tak grać nie można - mówił Woodson. Największą bolączką jego drużyny była skuteczność (35,2 procent). Z graczy pierwszopiątkowych jedynie Joe Johnson miał dwucyfrową zdobycz (11). Jastrzębie również przegrały walkę na tablicach 30-52.

Zawodnicy z Oklahoma City uśpili czujność rywala i w trzeciej odsłonie spotkania postanowili zaatakować. Zrobili to na tyle skutecznie, że wywieźli z Chicago zwycięstwo.

Oprócz świetnego duetu Kevin Durant - Russell Westbrook na uwagę zasługuje postawa rezerwowego Jamesa Hardena, który rzucił więcej punktów (13) niż cała ławka Bulls razem wzięta.

- Trzecia kwarta bardzo nas zabolała. Popełnialiśmy wiele błędów. Rywale wszystkie bezwzględnie wykorzystywali - powiedział Joakim Noah.

Na jej początku Byki prowadzili 56-49. Później jednak zupełnie stanęły. Thunder zanotowali run 15-4 i zrobiło się 64-60 dla nich. Chicago nie było w stanie już wrócić do gry. W czwartej kwarcie na 3:33 przed końcem meczu miejscowym udało się zniwelować straty z 18 do 10 oczek. Podopieczni Vinny'ego Del Negro nie poszli jednak za ciosem. W odpowiedzi piłkę w koszu umieścili zawodnicy Grzmotu pieczętując wygraną.

- To dla nas ważna wygrana. Przecież w tym sezonie gramy tragicznie na wyjazdach - stwierdził Chris Paul. Jaka na razie poza domem Szerszenie wygrały trzy razy.

W Salt Lake City jak ryba w wodzie czuł się Devin Brown, który zaaplikował rywalom 30 punktów. Mam nadzieję, że styczeń będzie miesiącem, który zapoczątkuje dla nas lepsze czasy - powiedział Brown.

O losach spotkania najprawdopodobniej zadecydowała sytuacja na 27 sekund przed końcem. Jazz powoli odrabiali straty i przegrywali 86-82. W kluczowym momencie gospodarzom piłkę zabrał Chris Paul. Obrońca Szerszeni zdobył także punkty i przewaga Nowego Orleanu wzrosła do sześciu oczek. Jazz nie byli w stanie już nic zrobić.

Miami Heat - Atlanta Hawks 92-75 (30-14, 21-20, 22-24, 19-17)

(Wade 28 (8zb), Beasley 22 (8zb), Haslem 12 (8zb) - Crawford 23, Johnson 11, Williams 9)

Chicago Bulls - Oklahoma City Thunder 85-98 (28-23, 24-24, 14-32, 19-19)

(Rose 19 (7as), Deng 15 (10zb), Hinrich 15 (7as) - Westbrook 29 (7zb, 6as), Durant 25 (8zb), Harden 13 (8zb))

Utah Jazz - New Orleans Hornets 87-91 (32-24, 19-20, 11-25, 25-22)

(Boozer 18 (14zb), Williams 17 (11as), Miles 15, Kirilenko 15 - Brown 30, West 20 (9zb), Paul 12 (9as), Posey 12)

Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 105-95 (20-21, 25-24, 33-29, 27-21)

(Kaman 20 (8zb), Gordon 19, Davis 15 (9as) - Webster 25, Miller 22 (16as), Howard 16)

W siedmiu kolejnych spotkaniach Kevin Durant zdobywał przynajmniej trzydzieści punktów. Pobił tym samym klubowy rekord. W Chicago jego seria została przerwana http://www.sportowefak...i-duranta/ " target=_blank>->Czytaj więcej tutaj<-

Brandon Jennings z Milwaukee Bucks i Tyreke Evans z Sacramento Kings najlepszymi debiutantami grudnia. Mike Brown z Cleveland Cavaliers i Lionel Hollins z Memphis Grizzlies wyróżnieni wśród trenerówhttp://www.sportowefak...-grudzien/ " target=_blank>->Czytaj więcej tutaj<-

4. Utah 18 16 .529
5. Minnesota 7 28 .200