Rosa i Unia nie odpuszczają - podsumowanie 15. kolejki gr C II ligi koszykarzy

Zdecydowanie więcej emocji niż walce o pierwsze miejsce, która jest raczej przesądzona, towarzyszyć będzie rywalizacji o trzecią i czwartą pozycję dającą prawo gry w play-off. Jak na razie chrapkę na te lokaty ma aż siedem zespołów.

Michał Podlewski

Tym razem oczy fanów basketu z grupy C były skierowane na Kielce, gdzie miejscowy UMKS podejmował Unię Tarnów. Ciemna hala była handicapem gospodarzy, ale tylko w pierwszej połowie. Rywale, a konkretnie Kamil Kamecki rozstrzelali się po przerwie i wywieźli ze stolicy świętokrzyskiego komplet punktów.

Trzecia w tabeli Pogoń Ruda Śląska, do której powrót zaliczył Rafał Stolarek, oraz czwarty AZS Politechnika Częstochowska coraz bardziej czują na plecach oddech MCKiS-u Jaworzno. Team Marcina Lichtańskiego, grając na zupełnym luzie, zaaplikował 102 oczka Albie Chorzów i już ostrzy sobie zęby na zwycięstwa z czołowymi ekipami. A że z tygodnia na tydzień prezentuje się lepiej, batalie zapowiadają się jako koszykarski smakołyk.

Komplet wyników 15. kolejki:

UMKS Kielce - Unia Tarnów 64:82 (20:21, 19:22, 10:14, 15:25)
MCKiS Jaworzno - Alba Chorzów 102:70 (22:13, 25:15, 27:18, 28:24)
Pogoń Ruda Śląska - AZS Politechnika Radomska 73:63 (15:13, 22:19, 22:24, 14:7)
Cracovia Kraków - Wisła Kraków 66:57 (11:13, 18:22, 18:16, 19:6)
Limblach Limanowa - MKKS Staco Niepołomice 74:59 (19:17, 19:12, 23:14, 13:16)
Rosasport Radom - Mickiewicz Katowice 89:67 (25:10, 23:22, 24:18, 17:17)
AZS Politechnika Częstochowa - KK Komtek Bytom 101:88 (22:21, 23:19, 35:26, 21:22)