Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli 31 punktów Artura Mielczarka w lidze słowackiej, nieudany debiut Macieja Lampego w Uniksie Kazań oraz solidne występy Marty Dydek na australijskich parkietach.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 20 minut, 9 punktów, zbiórka i asysta. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Suzuki Manresa 57:69 i z bilansem 7-11 zajmuje 12. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 21 minut, 2 punkty, 3 zbiórki, 3 asysty i przechwyt. Ekipa polskiego rozgrywającego zwyciężyła u siebie Carife Ferrara 95:72 i z bilansem 10-4 zajmuje 2. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 29 minut, 7 punktów, 5 zbiórek, blok i przechwyt. Drużyna naszego rodaka przegrała na wyjeździe z Angelico Biella 79:83 i z bilansem 8-6 zajmuje 7. lokatę.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 11 minut, 2 punkty i 3 zbiórki. Drużyna naszego rodaka przegrała na wyjeździe z Angelico Biella 79:83 i z bilansem 8-6 zajmuje 7. lokatę.

Jakub Wojciechowski (UCC Casalpusterlengo, 2 liga) - 8 minut, 4 punkty, 2 zbiórki i przechwyt. Drużyna Polaka zwyciężyła na wyjeździe Scafati Basket 71:70 i z bilansem 6-10 plasuje się na 11. miejscu.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - 13 minut, 2 punkty i 2 zbiórki. Reprezentant Polski w swoim debiucie na parkietach Superligi nie spisał się zbyt dobrze (1/8 z gry), ale jego zespół sensacyjnie pokonał na wyjeździe CSKA Moskwa 94:88 i z bilansem 6-3 zajmuje 3. miejsce w rozgrywkach.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 34 minuty, 16 punktów, 5 zbiórek, asysta, przechwyt i blok. Drużyna Polki w ramach rozgrywek Euroligi pokonała na wyjeździe Galatasaray Stambuł 69:64 i z bilansem 8-1 zajmuje 1. miejsce w grupie A. Niedziela: 22 minuty, 8 punktów, 2 przechwyty, zbiórka, ale też 5 fauli. Zespół reprezentantki Polski zwyciężył u siebie Dynamo Kursk 77:72 i z bilansem 11-0 przewodzi w lidze rosyjskiej.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 20 minut, 6 punktów, 3 asysty, 2 przechwyty i 2 zbiórki. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Mlekarna Novy Jicin 97:104 i z bilansem 19-4 zajmuje 3. miejsce.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 36 minut, 17 punktów, 7 przechwytów, 3 asysty i zbiórka. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Mlekarna Novy Jicin 97:104 i z bilansem 19-4 zajmuje 3. miejsce.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 28 minut: 8 punktów, 3 zbiórki i asysta. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała na wyjeździe z Basketbal Pezinok 77:110. Sobota: 37 minut: 15 punktów, 10 zbiórek, 2 przechwyty i asysta. "Polski zespół" wygrał u siebie po dogrywce z MBK Handlova 105:101 i z bilansem 13-11 okupuje 5. lokatę.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 21 minut, 4 punkty i przechwyt. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała na wyjeździe z Basketbal Pezinok 77:110. Sobota: 43 minuty, 31 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 2 przechwyty. "Polski zespół" wygrał u siebie po dogrywce z MBK Handlova 105:101 i z bilansem 13-11 okupuje 5. lokatę.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - 26 minut, 6 punktów, 4 zbiórki i asysta. Ekipa naszego rodaka przegrała na wyjeździe z MEG Goettingen 60:86 i z bilansem 8-11 zajmuje 13. pozycję. Była to ósma porażka drużyny z Brunszwika w ostatnich dziewięciu spotkaniach.

NORWEGIA

Michał Sterenga (Asker Aliens) - środa: 15 minut, 10 punktów, 4 asysty, 3 zbiórki i blok. Zespół Polaka pokonał na wyjeździe Ammerud Basket 105:70. Niedziela: drużyna naszego rodaka rozgromiła przed własną publicznością Ulriken Eagles 102:50 i z bilansem 16-1 prowadzi w rozgrywkach.

ADRIATYCKA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - czwartek: 12 minut, 3 punkty i zbiórka. Jego zespół w ostatniej kolejce Euroligi przegrał na wyjeździe z Lottomatiką Rzym 48:69. Olimpija z bilansem 1-9 odpadła z dalszej rywalizacji. Niedziela: 3 minuty i asysta. Mistrz Słowenii przegrał u siebie z Buducnostią Podgorica 78:82 i w Lidze Adriatyckiej zajmuje 3. miejsce z bilansem 10-6.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - 17 minut, 8 punktów, 3 zbiórki i przechwyt. Zespół naszego rodaka wygrał na własnym parkiecie z Sencur Cestno Podjetje Kranj 72:53 i z bilansem 4-10 plasuje się na 11. miejscu.

AUSTRALIA

Marta Dydek (Logan Thunder) - piątek: 21 minut, 8 punktów i 4 zbiórki. Zespół Polki został rozgromiony na wyjeździe przez Bulleen Boomers 58:108. Sobota: 19 minut, 11 punktów, 4 zbiórki i asysta. Drużyna naszej rodaczki poległa na wyjeździe z Sydney Uni Flames 86:101 i z bilansem 6-11 zajmuje 7. miejsce.