Sześć z rzędu - relacja z meczu Staco Niepołomice - AZS Politechnika Częstochowa

Staco Niepołomice ostatnie zwycięstwo odnieśli sześć gier temu w Stalowej Woli, natomiast gracze z Częstochowy zaliczani są do ligowej czołówki. Faworyt nie zawiódł i wygrał na terenie beniaminka.

Stanisław Grabowski

Pierwsze trzy minuty były wyrównane. Jednak później z upływem czasu zaczęła uwidaczniać się przewaga gości. Gospodarze starali się walczyć i gonić graczy Politechniki. Po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 15:22.

Drugie dziesięć minut nic nie zmieniło. Staco zbliżyło się pod koniec tej części gry na dystans pięciu oczek, lecz wtedy Łukasz Wojciechowski trafił za trzy punkty równo z kończącą kwartę syreną.

Po pierwszej połowie miejscowi mieli jeszcze szansę na podjęcie skutecznej walki z gośćmi. Jednak kolejne minuty po przerwie pokazały, że zwycięstwo odniosą koszykarze Politechniki Częstochowskiej. Gracze beniaminka byli tego dnia bezradni i choć Jan Długosz starał się rotować składem to niewiele to zmieniło w obrazie spotkania.

Czwarta kwarta miała tylko dać odpowiedź jaką różnicą przegrają gracze beniaminka z Niepołomic. Ostatecznie przyjezdni wygrywając każdą z części gry byli lepsi w sumie o siedemnaście oczek. Bardzo dobrze wśród zwycięzców zagrali Wojciech Kotlewski i Sławomir Klocek. Pierwszy rzucił 27 punktów, a drugi dołożył 23. W barwach Staco jedynie Maciej Stodolski oraz kapitan Szymon Kunc dotrzymywali kroku gościom.

Staco Niepołomice - AZS Politechnika Częstochowa 70:87 (15:22, 21:22, 16:20, 18:23)

Staco: Szymon Kunc 16(9as, 8zb), Maciej Stodolski 16(2x3, 5zb), Wojciech Bychawski 8, Bartłomiej Karbarz 6(5zb), Dawid Kunc 6, Tomasz Suski 5(1x3), Fabian Mróz 5(7zb), Piotr Mętel 4(3bl), Michał Winkler 2, Michał Kupczyk 2, Michał Winiarski 0.

Politechnika Częstochowa: Wojciech Kotlewski 27(2x3, 7zb), Sławomir Klocek 23(1x3, 4as, 6przechwytów), Łukasz Wojciechowski 11(2x3, 5as), Adam Karkoszka 8(1x3), Janusz Sośniak 7, Jacek Pałac 5(3as), Marcin Pławucki 2, Grzegorz Szepczyński 2, Mateusz Sośniak 2, Marcin Bluma 0.