Puchar Włoch: Porażka polskich koszykarzy

Filip Dylewicz i Szymon Szewczyk, którzy grają w Air Avellino, nie wywalczą w tym sezonie Pucharu Włoch. W półfinałowym pojedynku, który rozgrywali we własnej hali przegrali z Canadian Solar Bolonia 61:73.

Jacek Seklecki

Po odpadnięciu z rywalizacji o Puchar Włoch Łukasza Koszarka i jego Pepsi Caserta pozostali dwaj Polacy pożegnali się z tym trofeum. W półfinałowym meczu z Canadian Solar Bolonia zmierzyło się Air Avellino, w którym występują Filip Dylewicz i Szymon Szewczyk. Niestety dla naszych reprezentantów mecz już od początku nie układał się po ich myśli. Już w pierwszej kwarcie Air Avellino zdołało zdobyć zaledwie osiem punktów i mimo, że w dalszych minutach było lepiej, to mecz kontrolowali goście z Bolonii. Indywidualnie nasi koszykarze także zagrali słabiej, niż w ćwierćfinale. Dylewicz zdobył trzy punkty (1/2 za 2, 1/2 za 1) i zebrał pięć piłek z tablic. Szewczyk rzucił o punkt mniej (1/3 za 2, 0/3 za 3) i dołożył do tego trzy zbiórki i dwie asysty.

Canadian Solar Bolonia - Air Avellino 73:61 (13:8, 29:21, 16:20, 15:12)

Canadian Solar: Collinas 17, Fajardo 9, Maggioli 9, Moss 9, Sanikidze 9, Prato 8, Vukcevic 5, Koponen 5, Hurd 2, Moraschini 0, Fontecchio 0, Negri 0.

Air: Brown 24, Troutman 14, Nelson 11, Akyol 4, Dylewicz 3, Lauwers 3, Szewczyk 2, Iannicelli 0, Napodano 0.