Euroliga koszykarek: UMMC wygrywa, Biba blisko Final Four

Ekipa UMMC Jekaterynburg z Agnieszką Bibrzycką w składzie nie miała żadnych problemów z odniesieniem wygranej w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Euroligi koszykarek przeciwko drużynie Good Angels Koszyce. Słowacka rewelacja europejskich pucharów dzielnie walczyła tylko w pierwszej połowie. Po przerwie na parkiecie dominowały już tylko gospodynie, a nie do zatrzymania była Candace Parker.

Krzysztof Kaczmarczyk

Jeszcze na początku trzeciej kwarty mistrzynie Rosji prowadziły zaledwie 47:41. Potem nastąpiła jednak prawdziwa demonstracja siły zawodniczek z dalekiego Jekaterynburga. Znakomicie spisywała się szczególnie amerykańska gwiazda Candace Parker. Jedna z najlepszych koszykarek świata spędziła na parkiecie 24 minuty, a w tym czasie wywalczyła double-double w liczbach 21 punktów i 14 zbiórek. To głównie dzięki niej podopieczne Gundarsa Vetry wygrały cały mecz 81:56.

Agnieszka Bibrzycka tym razem nie błyszczała w punktach, ale mecz może zapisać po stronie udanych. Polska rzucająca oprócz 3 punktów, w swoich statystykach zapisała 7 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty.

W piątek dojdzie do drugiej rywalizacji tych zespołów. Jeżeli UMMC wygra w Koszycach zapewni sobie udział w Final Four Euroligi koszykarek.

W innym zakończonym już meczu ćwierćfinałowym Spartak Moskwa Region Vidnoje pokonał Fenerbahce Stambuł. Obrończynie mistrzowskiego tytułu wygrały 90:79, a do sukcesu poprowadziła je Diana Taurasi, która uzbierała 28 punktów.