Finał Mistrzostw Polski U-20 - dzień IV. Polonia 2011 i Wilki Morskie w finale!

We włocławskiej Hali Mistrzów trwa Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. W sobotę zapadły rozstrzygnięcia na miejscach 5-8, a z dwóch rozegranych półfinałów do wielkiego finału awansowały Polonia 2011 Warszawa i Wilki Morskie Szczecin.

Jacek Seklecki

O 7. miejsce:

W pierwszym meczu tego dnia zmierzyły się drużyny, które okazały się najsłabsze w zmaganiach grupowych. Znicz Jarosław o 7. miejsce mierzył się ze Śląskiem Wrocław i to właśnie ta druga drużyna lepiej zaczęła spotkanie. Do przerwy ekipa z Dolnego Śląska prowadziła 41:36, ale z każdą następną minutą traciła swoją przewagę. Znicz, głównie rękoma Sebastiana Dusiło i Dariusza Wyki odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, którego nie stracił już do końca i wygrał 78:72, zajmując tym samym siódme miejsce.

MKS Znicz Jarosław - WKS Śląsk Wrocław 78:72 (14:17, 22:24, 21:15, 21:16)

Znicz: Wyka 26, Dusiło 19, Gazarkiewicz 9, Kus 7, Moralewicz 6, Urban 6, Kamiński 3, Balicki 2, Cukierda 0.

Śląsk: Parzeński 15, Strzelecki 13, Zyskowski 11, Waszak 10, Kulon 6, Kowalski 5, Zygadło 5, Zieliński 4, Sęk 3, Michalak 0.

O 5. miejsce:

Czarni Słupsk po tym jak przegrali decydujący o wejściu do półfinału mecz z Polonią Warszawa nie dali rady wywalczyć piątego miejsca. Spójnia Stargard Szczeciński, która do czwórki nie weszła o zaledwie jeden mały punkt lepiej zagrała w decydującej, czwartej kwarcie, którą wygrała 25:19 i właśnie tyloma punktami zwyciężyła w całym meczu, 59:53 i zajęła piąte miejsce w Polsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

STK Czarni PGK Słupsk - Spójnia Stargard Szczeciński 53:59 (16:15, 13:14, 5:5, 19:25)

Czarni: Rzeczkowski 15, Magnuszewski 10, Ścigała 8, Przyborowski 8, Sobczyński 5, Długosz 4, Osiński 3, Raczkowski 0.

Spójnia: Bodych 14, Wróblewski 13, Dylik 13, Ulchurski 10, Kasprzak 4, Fittller 3, Ważny 2, Witkowski 0, Dąbrowski 0, Sobolewski 0, Kazimierski 0, Błaszczyk 0.

Półfinał nr 1

Pierwszy półfinałowy mecz lepiej zaczęła drużyna Wilków Morskich Szczecin, ale do końca pierwszej połowy TKM wrócił do gry, głównie dzięki dobrze dysponowanemu tego dnia Kamilowi Sadowskiemu. W trzeciej kwarcie TKM zacieśnił obronę, co dało tylko sześć punktów zdobytych przez Wilki, ale i gospodarze nie rzucili o wiele więcej, bo 11. Szczecinianie podrażnieni słabą grą w trzeciej kwarcie odbudowali się w ostatniej części gry. Popis dał Radosław Bojko, który zdobył łącznie 22 punkty, a jego zespół zwyciężył 64:52 i zagra w finale.

TKM Włocławek – Wilki Morskie Szczecin 52:64 (20:23, 13:14, 11:6, 8:21)

TKM: Sadowski 25, Pietrzak 8, Gołębiewski 8, Michalak 4, Czerwiński 4, Adamczewski 3, Szczechowicz 0, Witka 0, Maciejewski 0.

Wilki: Bojko 22, Gielo 17, Nowacki 9, Steciuk 8, Kujawski 4, Janecki 2, Knowa 2, Kwaśniewski 0.

Półfinał nr 2

Polonia 2011 Warszawa świetnie zaczęła mecz przeciwko Polonii Warszawa. Mistrzowie z ostatnich dwóch lat zdobyli 24 punkty w pierwszej kwarcie, tracąc zaledwie siedem. To jednak nie podcięło skrzydeł ich rywalom, który stopniowo zmniejszali straty, a kulminacja tego miała miejsce w czwartej kwarcie. Na dwie minuty przed końcem meczu Polonia 2011 wygrywała tylko 57:55, ale grająca bez Alana Czujkowskiego, który opuścił parkiet ze względu na faule nie zdołała wygrać i przegrała ostatecznie 66:58. Na ogromne wyróżnienie zasługuje Krzysztof Sulima, który zdobył dla Polonii 2011 31 punktów i zaliczył aż 20 zbiórek!

MKS Polonia Warszawa – Polonia 2011 Warszawa 58:66 (7:24, 11:10, 21:15, 19:17)

Polonia: Czujkowski 19, Śpica 10, Luto 9, Kuśmierz 7, Jędruszak 6, Kwiatkowski 5, Bojko 2, Nogajski 0.

Polonia 2011: Sulima 31, Pamuła 10, Ponitka 8, Szymański 4, Mokros 4, Michalak 4, Pieklak 3, Łańcucki 2, Kowalczyk 0, Kucharek 0.