26. kolejka ACB: Hit dla Barcelony, Bizkaia kontynuuje serię

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Regal FC Barcelona nadal liderem ACB. Katalończycy w hitowym pojedynku 26. kolejki ACB pokonali Caję Laboral Baskonia i tym samym umocnili się na pierwszym miejscu w hiszpańskiej ekstraklasie. Drugie miejsce okupuje Real Madryt, który wyprzedził wspomnianą Caję Laboral. W coraz gorszym położeniu znajdują się natomiast koszykarze Lagun Aro Gipuzkoa. W sobotę Michał Ignerski i spółka przegrali z Power Electronics Walencja.

W tym artykule dowiesz się o:

W najbardziej zaciętym meczu 26. kolejki Real Madryt pokonał jednym punktem Gran Canarię 2014 i wykorzystując potknięcie Caji Laboral Baskonia, umocnił się na drugiej pozycji w ACB. Kapitalne zawody rozegrał Ante Tomić, autor 19 oczek i sześciu zbiórek. Chorwat to najnowszy nabytek Królewskich, zatrudniony przed kilkoma tygodniami, a mimo to odkąd przybył do zespołu, sprawił, że na ławce rezerwowych wylądował sam Darjus Lavrinović.

Wspomniana Caja Laboral nie sprostała natomiast w hitowym spotkaniu minionego weekendu Regalowi FC Barcelona. Katalończycy przegrywali co prawda jeszcze po pierwszej kwarcie, ale drugą wygrali 27:18 i przed przerwą objęli kilkupunktowe prowadzenie. Zryw gospodarzy, a konkretnie Marcelinho Huertasa (17 oczek oraz po pięć zbiórek i asyst) i Stanko Baracia (19 punktów), spowodował, że gospodarze powrócili do gry w trzeciej kwarcie. W ostatniej odsłonie lider i mistrz ACB przechylił jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę. 17 oczek dla gości uzyskał Ricky Rubio (w tym stuprocentowa skuteczność z dystansu - 5/5).

Coraz wyżej w tabeli znajduje się natomiast Bizkaia Basket Bilbao. Baskijski zespół, który jeszcze w styczniu okupował miejsce w strefie spadkowej, obecnie ma tylko dwa zwycięstwa mniej od ósmego DKV Joventutu Badalona. Sytuacja ta jest wynikiem fantastycznej postawy podopiecznych Fotisa Katsirakisa, którzy wygrali siedem z ostatnich dziewięciu meczów. W 26. kolejce pokonali Cajasol Sewilla, a ojcem zwycięstwa okazał się być Janis Blums, autor 15 oczek i sześciu zbiórek, który celnie wykonał także rzuty wolne w końcówce spotkania.

Dobry zawody rozegrał również Michał Ignerski, lecz po meczu ponownie nie mógł być zadowolony, bowiem jego drużyna przegrała z Power Electronics Walencja i jest coraz bliżej strefy spadkowej. Polak w ciągu 31 minut zdobył 17 oczek, trafiając 5 z 8 rzutów za trzy, 2/2 za jeden, a ponadto zebrał sześć piłek i wymusił pięć fauli.

Wyniki 26. kolejki ACB:

Real Madryt - Gran 2014 Canaria 74:73 (21:22, 24:18, 18:14, 11:19)

(Tomić 19 (6 zb.), Llull 10, Velicković 9 - Carroll 30 (6x3), Savane 14, Bellas 11 (2x3))

Caja Laboral Baskonia - Regal FC Barcelona 79:86 (27:22, 18:27, 18:21, 16:16)

(Barać 19 (6 zb.), Huertas 17 (2x3, 6 zb.), English 13 (1x3), Teletović 12 (2x3, 6 zb.) - Rubio 17 (5x3), Navarro 15 (1x3, 5 as.), Lorbek 14 (1x3, 5 zb.), Mickeal 3 (1x3))

Unicaja Malaga - Xacobeo Blu:sens Obradoiro 89:58 (27:10, 17:10, 22:18, 23:20)

(Freeland 19 (6 zb.), Blanco 13 (3x3), Rodriguez 10 (2x3, 6 zb.) - Vasileiadis 14 (2x3), Pasalić 11 (1x3))

Bizkaia Basket Bilbao - Cajasol Sewilla 63:60 (10:15, 13:18, 17:13, 23:14)

(Blums 15 (3x3, 6 zb.), Warren 13 (6 zb.), Mumbru 12 (1x3, 7 zb.), Banić 11 - Calloway 9 (2x3), Miso 9 (1x3), Savanović 9)

CB Granada - Blancos de Rueda Valladolid 83:73 (22:20, 28:19, 12:16, 21:18)

(Hendrix 19 (6 zb.), Hunter 16 (3x3), Ingles 12 (3x3), Rannikko 11 (2x3) - van Lacke 16 (1x3, 6 zb.), Barnes 12 (10 zb.)

Suzuki Manresa - DKV Joventut Badalona 78:84 (17:19, 28:29, 12:20, 21:16)

(Montantez 14 (2x3), Lewis 13 (9 zb.) - Tripković 23 (5x3), Hernandez-Sonseca 11 (6 zb.), Tucker 10)

Lagun Aro Gipuzkoa - Power Electronics Walencja 76:83 (20:19, 16:25, 20:18, 20:21)

(Barbour 17 (3x3), Ignerski 17 (5x3, 6 zb.), Miralles 12 (8 zb.), Panko 11 (6 zb.) - de Colo 17 (3x3), Martinez 16 (1x3, 6 zb.), Perović 13, Lishchuk 10)

Ayuda de Accion Fuenlabrada - Asefa Estudiantes Madryt 86:82 (27:26, 22:15, 11:26, 26:15)

(Batista 24 (14 zb.), Fitch 15 (7 zb., 5 as.), Manoildi 12 (2x3) - Jasen 23 (3x3, 7 zb.) Gabriel 17 (3x3), Suarez 12, Lofton 10)

CB Murcja - Meridiano Alicante 70:76 (17:21, 15:14, 19:19, 19:22)

(Vujanić 26 (2x3), Robles 12 (2x3), Prestes 11 (10 zb.) - Stojić 16 (2x3, 8 zb.), Erdogan 12 (1x3), Katelynas 11 (11 zb.))