Rosa o krok od pierwszej ligi - relacja ze spotkania Rosasport Radom - Unia Tarnów

Tak jak w sezonie zasadniczym, tak i w fazie play off rywale zmuszeni są oglądać plecy radomskich koszykarzy. Po gładkim zwycięstwie w derbach z AZS-em Politechnika, wygląda na to, że również batalia w finale zakończy się znacznie szybciej, niż chcieliby tego fani przeciwnych drużyn.

Michał Podlewski

Konsekwencja w grze, to atut Rosasportu Radom, który nie raz sprawił, że rywale zmuszeni byli opuszczać parkiet ze spuszczonymi głowami. Podobnie było w pierwszej finałowej rywalizacji z Unią Tarnów. A wszystko zaczęło się od gracza, którego przybycie do Radomia przed sezonem był uznany za transferowy hit w drugiej lidze - Pawła Wiekiery. Były reprezentant Polski zdobył siedem z pierwszych dziewięciu punktów radomskiego teamu. Wypracowana przez niego przewaga pozwoliła gospodarzom na zwycięstwo w pierwszej partii 15:10.

Wydawało się, że z minuty na minutę przewaga Rosy będzie się powiększała. Tymczasem ambitny zespół z Tarnowa doprowadził do wyrównania, co wprawiło więc w białą gorączkę gospodarzy. Rzucili się oni na rywali i dzięki efektywnym akcjom Michała Nikiela i Artura Donigiewicza osiągnęli znaczną przewagę. Czarę goryczy teamu z Tarnowa przelała kontuzja Tomasza Zycha w 15 minucie konfrontacji. Od tego momentu Unia była tylko tłem dla rywali, którzy kontynuowali marsz ku pierwszemu zwycięstwu, a tym samym na zaplecze ekstraklasy.

W tej sytuacji trener Rosy Piotr Ignatowicz dał pograć dłużej niż zwykle zmiennikom z Konradem Kapturskim na czele.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 15 maja i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że właśnie wtedy wymarzony awans Rosy może stać się faktem.

Rosasport Radom - Unia Tarnów 80:62 (15:10, 27:21, 20:7, 18:24)