Czechy: Hyży i Skibniewski wicemistrzami

Duży sukces odniosła dwójka polskich koszykarzy w lidze czeskiej. Radosław Hyży i Robert Skibniewski wraz z BK Prostejov zostali wicemistrzami kraju, przegrywając w wielkim finale z absolutnym dominatorem rodzimych rozgrywek - CEZ Nymburk.

W ostatnim meczu sezonu nasi rodacy spisali się bardzo dobrze. Robert Skibniewski zdobył 14 punktów, trafiając cztery trójki na sześć prób. Do swojego dorobku dołożył również trzy asysty i zbiórkę. Wszystko to w zaledwie 19 minut. Radosław Hyży przebywał na placu gry 24 minuty i w tym czasie zapisał na swoim koncie pięć oczek, dziewięć zbiórek, dwie asysty i przechwyt. Najskuteczniejszy w szeregach ekipy z Prostejova był Kyle Landry (20 pkt), były zawodnik Sportino Inowrocław.

Drużyna z Moraw powtórzyła tym samym osiągnięcie z 2007 roku. Wówczas także w wielkim finale lepszy okazał się team z Nymburka.

17 punktów i 15 zbiórek zdobył dla zwycięzców Petr Benda. CEZ Nymburk wygrał całą rywalizację 4:1 i to raz siódmy z rzędu sięgnął po krajowe mistrzostwo. Trenerem absolutnego dominatora ligi czeskiej jest Muli Katzurin, były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

CEZ Nymburk - BK Prostejov 75:67 (25:20, 18:20, 14:8, 18:19)