ME U-18: Polska zagra o 5. miejsce, jest awans na MŚ!

Reprezentacja Polski U-18 pokonała Grecję 74:55 i dzięki temu zwycięstwu zagra w niedzielę o 5. miejsce w Mistrzostwach Europy tej kategorii wiekowej, które trwają w Wilnie.

Jacek Seklecki
Arcyważne zwycięstwo Polaków. Nasza reprezentacja pokonała w meczu, który decydował o grze o 5. Miejsce Grecję 74:55 i nie tylko zagra o wspomnianą piątą lokatę, ale zwycięstwem tym zakwalifikowała się także na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata U-19, które zostaną rozegrane na Łotwie. Będzie to debiut naszych młodych zawodników na imprezie tej rangi. Spotkanie to od początku układało się po myśli Polaków. Nasi koszykarze mieli w swoich szeregach świetnie dysponowanego tego dnia Mateusza Ponitkę, który co chwilę dziurawił kosz rywale celnymi trójkami i z minuty na minutę powiększał przewagę Polaków. Ta już do przerwy wynosiła 12 punktów (39:27) i nic nie zapowiadało, aby Grecy mogli zagrozić drużynie trenera Piotra Bakuna. Tym bardziej, że nie do zatrzymania był Ponitka. Rzucający Polonii 2011 Warszawa w całym meczu trafił siedem z ośmiu wykonywanych rzutów za trzy, czym wymiernie przyczynił się do wygranej Polaków. Polska w niedzielnym meczu o piąte miejsce zagra z Chorwacją. Pięć europejskich drużyn zagra w przyszłorocznych MŚ, ale nawet porażka Polaków nie pozbawi naszych koszykarzy udziału w tej imprezie. Wszystko za sprawą awans do najlepszej czwórki ekipy Łotwy, czyli gospodarzy Czempionatu w 2011 roku.
Polska - Grecja 74:55 (16:13, 23:14, 16:13, 19:15)
Polska: Mateusz Ponitka 24, Bartłomiej Bartoszewicz 8, Grzegorz Grochowski 7, Tomasz Gielo 7, Przemysław Karnowski 7, Piotr Niedźwiedzki 6, Michał Sokołowski 6, Michał Kwiatkowski 3, Michał Michalak 3, Mateusz Dziemba 3. Grecja: Antonakis 13, Melissaratos 10, Psaropoulos 9, Papadionysiou 9, Tsalkitzis 5, Chrysikopoulos 3, Motsenigos 2, Dermitzakis 2, Kampouris 2.