Zastal pokonał PBG Basket Poznań

Zastal Zielona Góra, który od nowego sezonu będzie występował na parkietach ekstraklasy wygrał kolejny sparing. Tym razem beniaminek pokonał ligowego rywala, PBG Basket Poznań 75:66.

Jacek Seklecki

Zastal Zielona Góra przeważał od początku mecz. Beniaminek Tauron Basket Ligi wygrał pierwszą kwartę 19:13, a do przerwy prowadzili już 38:27. Świetne zawody rozgrywali Żarko Comagić i Marcin Flieger, którzy w całym meczu zdobyli po 16 punktów. Serb do swojego dorobku dodał także 11 zbiórek.

Po przerwie drużyna z Poznania zaczęła odrabiać straty i zbliżył się do Zastalu na odległość pięciu punktów. To jednak było za mało, aby pokonać świetnie dysponowany tego dnia zespół z Zielonej Góry, który wygrał ostatecznie 75:66. Było to trzecie zwycięstwo zielonogórzan w okresie przygotowawczym.

Zastal Zielona Góra - PBG Basket Poznań 75:66 19:13, 19:14, 14:15, 23:24)

Zastal: Comagić 16 (2), Flieger 16 (1), Kęsicki 15, Kukiełka 11 (1), Marshall 8, Hodge 5 (1), Raczyński 4, Dłoniak 0, Rajewicz 0, Chodkiewicz 0.

PBG Basket: Surmacz 19, Fears 18, Miller 16, Tica 3, Ochońko 3, Bajić 3, Wiśniewski 3, Diduszko 1, Dąbrowski 0.