BBL: Oldenburg podtrzymuje nadzieję

Niezwykle istotne zwycięstwo odnieśli koszykarze Ewe Baskets Oldenburg, którzy w wyjazdowym spotkaniu okazali się lepsi od Alby Berlin. Była to zarazem pierwsza porażka stołecznej ekipy w tegorocznych play offach. W drugim półfinale na prowadzenie wysunęli się gracze Deutsche Bank Skyliners, którzy rozprawili się z drużyną Telekomu Baskets Bonn.

Deutsche Bank Skyliners - Telekom Baskets Bonn

Trzeci pojedynek półfinałowy pomiędzy ekipą Deutsche Bank Skyliners a drużyną Telekomu Baskets Bonn od pierwszej kwarty przebiegał pod dyktando gości. Przyjezdni po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili różnicą 7 "oczek". W drugiej odsłonie jednak gra się wyrównała. Obie ekipy najwięcej swojej uwagi poświęcali defensywie, stąd też do pierwszej połowy na tablicy widniał rezultat 24:30 na korzyść gości. Po zmianie stron walka nadal toczyła się niemalże kosz za kosz. Przyjezdni jednak wciąż utrzymywali swoją kilku punktową przewagę zdobytą w poprzednich kwartach. Kluczowa dla losów tego pojedynku okazała się ostatnia część gry. Goście nagle zatracili swoją skuteczność. Fatalna postawa w ataku pozwoliła podopiecznym Michaela Kocha na zdobycie zaledwie 2 "oczek", co bezlitośnie wykorzystali miejscowi. W efekcie ekipa z Frankfurtu wygrała całe spotkanie 58:48 i prowadzi w serii 2:1.

Alba Berlin - Ewe Baskets Oldenburg

Alba przystępowała do trzeciego meczu półfinałowego nie zaznając jeszcze goryczy porażki w tegorocznych rozgrywkach play off. Właściwie nic nie zapowiadało, aby taka sytuacja miała ulec zmianie. Gospodarze od samego początku dominowali na parkiecie i z biegiem czasu powiększali przewagę nad rywalem. Do pierwszej połowy miejscowi prowadzili różnicą 8 "oczek". Jednak po zmianie stron gra obu ekip uległa drastycznej metamorfozie. To goście niespodziewanie przejęli inicjatywę w meczu. Gospodarze z kolei kompletnie zagubili rytm. Przyjezdni szybko odrabiali straty i w rezultacie po 30 minutach zrównali się punktowo z rywalem. W ostatniej odsłonie goście poczuli, iż mogą odnieść w tym spotkaniu zwycięstwo i tym samym przedłużyć nadzieję na awans do finału. Determinacja i konsekwentna gra pozwoliła ekipie z Oldenburga wygrać cały mecz 73:79 i w efekcie zniwelować straty do stanu 2:1 w rywalizacji półfinałowej.

Deutsche Bank Skyliners - Telekom Baskets Bonn 58:48 (12:19, 12:11, 18:16, 16:2)

Frankfurt: Roller 15, Evtimov 13, Archibong 7, Johnson 7

Bonn: Basden 14, Kruel 8, Frazier 7, Bowler 7

Alba Berlin - Ewe Baskets Oldenburg 73:79 (21:16, 19:16, 15:23, 18:24)

Berlin: McElroy 24, Jenkins 17, Brown 9, Femerling 9

Oldenburg: Perković 16, Gardner 15, Paulding 15, Boumtje 13, Longin 12