Liderzy górą - wyniki 6. kolejki I CLK

Zdjęcie okładkowe artykułu:

6. kolejka na zapleczu ekstraklasy nie przyniosła większych niespodzianek. Dobrą dyspozycję potwierdziły czołowe drużyny w obu grupach.

W tym artykule dowiesz się o:

W grupie A nadal bez porażki pozostaje MUKS Poznań. W derbach Wielkopolski w Koninie lidera rozgrywek do wygranej poprowadziła 16-letnia Dominika Owczarzak - 18 punktów.

W grupie B do przerwy na sensację zanosi się w meczu rezerw krakowskiej Wisły z Solparkiem Pabianice. Gospodynie wypracowały sobie 8-punktową przewagę. Po zmianie stron były jednak bezradne - przez 20 minut rzuciły tylko 6 punktów.

Komplet wyjazdowych wygranych na swoim koncie mają koszykarki Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W niedzielę podopieczne Piotra Czaski dzięki znakomitej trzeciej kwarcie wygranej różnicą 19 punktów zanotowały triumf na parkiecie w Jeleniej Górze.

Wyniki:

GRUPA A

MKS PWSZ KON-BET Konin - MUKS Poznań 56:67 (20:22, 12:14, 11:18, 13:13)

GTK Wejherowo - AZS Uniwersytet Gdański 83:73 (28:14, 19:18, 19:15, 17:26)

SKS Unia Swarzędz - AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. 44:48 (11:9, 10:14, 13:14, 10:11)

Arcus SMS PZKosz Łomianki - KKS Olsztyn 82:69 (25:17, 17:18, 22:21, 18:13)

GRUPA B

Wisła McArthur II Kraków - Solpark Kleszczów Pabianice 41:59 (19:17, 16:10, 2:12, 4:20)

AZS UMCS Lublin - AZS - OPTeam Rzeszów 44:78 (9:15, 12:17, 9:24, 14:22)

Korona Kraków - IDS BUD Piaseczno 83:70 (22:17, 24:11, 16:24, 21:18)

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 53:76 (13:23, 15:9, 10:29, 15:15)