Puchar Europy: Świetny Lampe, skuteczny Ignerski!

16 punktów oraz 14 zbiórek miał Maciej Lampe w wygranym przez Uniks Kazań meczu Pucharu Europy z EWE Baskets Oldenburg 88:64. Dzięki tej wygranej rosyjski zespół umocnił się na prowadzeniu w grupie A.

Jacek Konsek

Maciej Lampe potrzebował niecałych 22 minut, aby zgromadzić okazałe double-double. Reprezentant Polski uzbierał 16 punktów (7/10 z gry) i miał 14 zbiórek, w tym aż dziewięć na atakowanej tablicy. Ponadto zapisał na swoim koncie asystę, przechwyt i blok. Uniks bezproblemowo odprawił z kwitkiem niemiecki EWE Baskets Oldenburg i z bilansem 4-1 lideruje grupie A.

W dotychczasowych pięciu grach Lampe zdobywał średnio 13,2 punktu i 9,2 zbiórki.

Równie dobrze spisał się Michał Ignerski w barwach Besiktasu Stambuł. Jego zespół co prawda przegrał na wyjeździe po dogrywce z Hemofarmem Vrsac 100:101, ale polski skrzydłowy zdobył 19 punktów i miał dziewięć zbiórek.

Tureckiej drużynie nie pomógł nawet fantastyczny występ Mire Chatmana, który zdobył aż 43 punkty!

W barwach Benettonu Treviso nadspodziewanie dobrze spisał się Jakub Wojciechowski. 20-letni środkowy w niecałe 15 minut zdobył 10 punktów, wykorzystując pięć z sześciu prób za dwa punkty.

Włoska drużyna pokonała na wyjeździe Chorale Roanne 84:79 i z bilansem 5-0 przewodzi grupie F.

21 minut zaliczył z kolei Łukasz Koszarek, który święcił triumf ze swoją Pepsi Casertą. Polski rozgrywający miał pięć punktów, dwie zbiórki, przechwyt i asystę, a Pepsi pokonała u siebie Krasnie Krylia Samara 94:67.