NBA: Gortat przegrał w Houston. Heat gromią Spurs

Drugiej porażki z rzędu bez Steve'a Nasha doznali Phoenix Suns. W jednym z dwóch szlagierów rozegranych w tej serii spotkań Miami Heat nie dali najmniejszych szans San Antonio Spurs.

Łukasz Brylski

Słońca w Houston zaczęły bardzo słabo. Po niespełna dziewięciu minutach gry gospodarze prowadzili 21:10. Zawodnicy z Phoenix spudłowali 9 ze swoich 14 rzutów. Gospodarze złapali wiatr w żagle i powiększyli swoją przewagę do piętnastu punktów.

Rakiety zacięły się w ostatniej kwarcie, kiedy to pojawiły się problemy ze skutecznością. Suns dzięki temu zaczęli niwelować straty. W ostatnich minutach po trójce Zabiana Dowdella zrobił się remis po 89. Drużyna z Arizony do samego końca walczyła o wygraną. Na szesnaście sekund przed ostatnią syreną po akcji Marcina Gortata Suns przegrywali tylko 93:94. Cień szansy na wywiezienia zwycięstwa w Houston goście mieli w momencie, kiedy Chase Budinger spudłował jeden z dwóch osobistych. Jednak w ostatniej akcji bezskutecznie losy spotkania próbował odwrócić Jared Dudley.

23 i 21 punktów to zdobycze odpowiednio Kevina Martina oraz Vince'a Cartera.

Gortat na parkiecie spędził 34 minuty. Zaliczył 12 punktów (6/9 z gry), oprócz tego miał osiem zbiórek. Zaliczył po dwa bloki i przewinienia. Oprócz tego miał asystę, stratę oraz popełnił stratę.

Houston Rockets - Phoenix Suns 95:93(27:16, 23:26, 24:22, 21:29)

Martin 23, Hayes 21 (9zb), Lowry 18 (6zb, 5as) - Carter 21, Childress 15 (6zb), Gortat 12 (8zb)

Deron Williams przed meczem zapowiadał, że jego zespół jest w stanie walczyć o udział w fazie playoff. New Jersey Nets poczynili mały krok w tym kierunku pokonując na własnym boisku Boston Celtics.

To właśnie rozgrywający Nets na 35 sekundy przed końcem trafił trójkę, która dała gospodarzom prowadzenie 86:79. Ten rzut pozwolił im świętować wygraną nad Celtami. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Anthony Morrow, który wykorzystał dwa rzuty osobiste.

Dla miejscowych była to piąta wygrana z rzędu. Taka seria nie przytrafiła im od trzech lat.

Najlepszym graczem Nets był Brook Lopez (20pkt, 5zb). W Bostone wyróżnił się natomiast Ray Allen.

New Jersey Nets - Boston Celtics 88:79 (14:23, 22:15, 31:21, 21:18)

Lopez 20 (5zb), Humphries 16 (15zb), Williams 16 (9as, 6zb) - Allen 19, Garnett 18 (8zb), Davis 16 (14zb)

Jednostronne widowisko obejrzeli kibice w AmericanAirlines Arena. Drużyna Żaru w hitowo zapowiadającym się spotkaniu nie dała najmniejszych szans San Antonio Spurs. Podopieczni Erika Spoelstry szczególnie dobrze spisali się w czwartej kwarcie, którą wygrali 33:17.

Ostrogi po przerwie próbowały odrabiania strat, ale Tony Parker i spółka szybko nadziali się na ripostę. Świetnie zagrała Wielka Trójka, która w sumie zdobyła 80 ze 110 punktów drużyny. 30 oczek padło łupem Chrisa Bosha.

Heat tym samym zrewanżowali się San Antonio za porażkę z początku marca, kiedy rzucili o 30 oczek mniej od Spurs (95:125). W tym przypadku zemsta była słodka.

W ekipie przegranych najlepsze wrażenie zostawił po sobie Parker, który zawody zakończył z dorobkiem 18 punktów.

Miami Heat - San Antonio Spurs 110:80 (22:19, 27:20, 28:24, 33:17)

Bosh 30 (12zb), Wade 29 (9zb), James 21 (8as, 6zb) - Parker 18 (5as), Duncan 14 (6zb), Ginobili 12 (6zb, 5as)