Udane pożegnanie Sibki - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - SuperPol Tęcza Leszno

Pożegnanie Moniki Sibory było głównym wydarzeniem środowej potyczki koszykarek Artego Bydgoszcz z SuperPol Tęczą Leszno. Była reprezentantka Polski pożegnała się z karierą zawodniczą.

Adrian Dudkiewicz

Środowy pojedynek o siódme miejsce w hali Chemika nie miał już większego znaczenia. Przede wszystkim dzięki wysokiej wygranej na własnym parkiecie koszykarki z Leszna, nawet w przypadku porażki mogły się cieszyć z zajęcia siódmego miejsca po sezonie zasadniczym. Z kolei gospodynie wystąpiły bez czterech Amerykanek, którym 31 marca skończyły się podpisane wcześniej kontrakty. Ponadto leszczynianki nie zabrały ze sobą Joy Cheek.

Jednak strat zespołu Jarosława Krysiewicza w niczym nie można było porównywać do Artego, ale ostatecznie to gospodynie niespodziewanie schodziły z parkietu jako zwyciężczynie. Mimo rozstrzygniętego już wcześniej podziału lokat w Ford Germaz Ekstraklasie przez cztery kwarty obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Przez cały czas, aż do połowy trzeciej kwarty niewielką przewagę posiadały leszczynianki, choć na trzy minuty przed końcem po trafieniu Karini Szybały wyszły na prowadzenie 50:49, którego nie oddały już do końca spotkania.

Adam Ziemiński z pierwszej piątki miał do dyspozycji tylko Natalię Mrozińską, bo wcześniej sezon z powodu kontuzji musiała już zakończyć Agnieszka Szott. W ostatnich minutach Tęcza już kompletnie odpuściła spotkania. a czwartą kwartę gospodynie wygrały aż 22:8.

Główną bohaterką dnia była jednak Monika Sibora. "Sibka" w środę zakończyła swoją bogatą karierę. - Organizm mówi już powoli "nie" - podkreśliła. - Nadszedł już ten właściwy czas, aby powiedzieć dość. Zagrałam przecież sporo sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie czuję się już na siłach, aby podołać stawianym wymaganiom. A przecież zawsze starałam się być profesjonalistką. Nigdy nic nie robiłam na pół gwizdka.

Artego Bydgkoszcz - Super Pol Tęcza Leszno 61:53 (10:14, 14:14, 15:17, 22:8)

Artego:
Natalia Mrozińska 25, Marta Urbaniak 18, Karina Szybała 6, Monika Sibora 6, Sabina Parus 6, Monika Maj 0, Ilona Płaczkiewicz 0, Patrycja Klomfas 0, Magdalena Palacz 0, Daria Rudzińska 0.

,b>Super Pol Tęcza: Justyna Grabowska 14, Elżbieta Mukosiej 10, Joanna Czarnecka 9, Agnieszka Kułaga 8, Dominika Urbaniak 8, Zuzanna Janowicz 4, Aleksandra Drzewińska 0, Żaneta Kubicka 0.

Pierwszy mecz: 95:64 dla Super Pol Tęczy Leszno, Super Pol Tęcza Leszno zająła 7. miejsce na zakończenie sezonu 2010/2011.