Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Lampe powrócił na szczyt, Hyży blisko półfinału

Uniks Kazań z Maciejem Lampe powrócił na 1. lokatę w rosyjskiej Superlidze, Radosław Hyży jest blisko awansu do półfinału ligi czeskiej, a "polska" drużyna na Słowacji zakończyła sezon na 4. miejscu.
Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 14 minut, 6 punktów, 2 zbiórki i przechwyt. Drużyna Polaka przegrała u siebie z Armani Jeans Mediolan 74:85 i z bilansem 12-16 zajmuje 11. miejsce. Koszarek w 28. meczach tego sezonu notował średnio 4,5 punktu, 1,7 zbiórki i 1,5 asysty.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 31 minut, 17 punktów, 9 zbiórek, asysta, przechwyt i blok. Drużyna naszego rodaka pokonała na wyjeździe Montepaschi Siena 82:77 i z bilansem 15-13 plasuje się na 4. miejscu. Reprezentant naszego kraju w 28. meczach tego sezonu notował przeciętnie 13,6 punktu, 6,9 zbiórki i 1,8 przechwytu.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - środa: 3 minuty i przechwyt. Drużyna Polaka przegrała na wyjeździe z Montepaschi Siena 64:81. Niedziela: Wojciechowski nie grał, a Benetton pokonał na wyjeździe Enel Brindisi 75:74. Zespół naszego rodaka z bilansem 15-13 zajmuje 5. miejsce. Polski center wystąpił w 20. meczach tego sezonu i notował średnio 2,9 punktu i 1,1 zbiórki.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - środa: 21 minut, 19 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty i blok. Drużyna Polaka pokonała na wyjeździe Jenisej Krasnojarsk 101:76. Niedziela: 32 minuty, 18 punktów, 8 zbiórek, 4 asysty i 2 bloki. Zespół naszego rodaka zwyciężył przed własną publicznością Krasnie Krylia Samara 100:79 i z bilansem 17-5 zajmuje 1. miejsce. Lampe w 22. spotkaniach zdobywał przeciętnie 16 punktów i 7,1 zbiórki.

Thomas Kelati (Chimki Moskwa) - 9 minut i zbiórka. Zespół reprezentanta Polski zwyciężył we własnej hali Triumph Lubierce 101:76 i z bilansem 15-8 zajmuje 4. miejsce. W 20. meczach Kelati notował średnio 8,7 punktu i 2,2 zbiórki.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - poniedziałek: 20 minut, 5 punktów i 9 zbiórek. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 73:81. Sobota: 37 minut, 17 punktów, 9 zbiórek, 2 przechwyty, asysta i blok. Drużyna naszego rodaka przegrała na własnym parkiecie z Efesem Pilsen Stambuł 83:86 i z bilansem 18-11 zajmuje 6. miejsce. Reprezentant Polski w 28. meczach tego sezonu notował średnio 12 punktów i 4,4 zbiórki.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - wtorek: 22 minuty, 7 punktów, 6 zbiórek i przechwyt. Zespół Polaka wygrał u siebie 87:61. Piątek: 27 minut, 6 punktów, 4 przechwyty, zbiórka i asysta. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła na wyjeździe 93:73 i w ćwierćfinałowej rywalizacji z B&W Opawa prowadzi 2:0. We wtorek mecz numer trzy w Prościejowie. Hyży w 30. spotkaniach zdobywał przeciętnie 7,5 punktu i 4,1 zbiórki.

Cezary Trybański (NH Ostrawa) - wtorek: 6 minut i 2 zbiórki. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe 69:96. Piątek: 12 minut, 4 punkty, 5 zbiórek, przechwyt i blok. Drużyna naszego rodaka wygrała u siebie 86:71 i w ćwierćfinałowej rywalizacji z BK Decin remisuje 1:1. Mecz numer trzy we wtorek w Decinie. Trybański w 29. spotkaniach notował przeciętnie 6,8 punktu i 5,2 zbiórki.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - wtorek: 28 minut, 2 punkty, 4 asysty i 3 zbiórki. Zespół Polaka przegrał u siebie 84:90. Piątek: 31 minut, 7 punktów, 7 zbiórek, 3 przechwyty i 2 asysty. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza poległa na wyjeździe 72:79 i przegrała rywalizację o brązowy medal z Vahostav Żylina 0:2, zajmując ostatecznie 4. miejsce. Mielczarek w 45. spotkaniach zdobywał średnio 8,1 punktu, 3,4 zbiórki, 2,4 asysty i 2,2 przechwytu.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - wtorek: 11 minut, zbiórka i asysta. Zespół Polaka przegrał u siebie 84:90. Piątek: minuta, 2 punkty i blok. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza poległa na wyjeździe 72:79 i przegrała rywalizację o brązowy medal z Vahostav Żylina 0:2, zajmując ostatecznie 4. miejsce. Mróz w 32. spotkaniach notował przeciętnie 13,3 punktu, 6,2 zbiórki, 1,5 asysty i 1,3 przechwytu.

RUMUNIA

Rafał Bigus (Energia Rovinari) - drużyna Polaka zapewniła sobie utrzymanie, wygrywając serię z Politechniką Iasi 3:1. Nasz rodak w 34. spotkaniach zdobywał średnio 10,4 punktu i 9,5 zbiórki.