VII MPKK: Mistrzostwo dla fanów z Gdyni

Wielkie emocje towarzyszyły najważniejszym spotkaniom VII Mistrzostw Polski Klubów Kibica w Koszykówce, które rozgrywane były przez 3 dni w Ostrowie Wielkopolskim.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny Sportino Inowrocław i Unii Tarnów. Pojedynek ten był niezwykle zacięty. Po czterech kwartach (grano 4x8 minut) rezultat brzmiał 49:49. Do wyłonienia zwycięzcy była więc potrzebna trzyminutowa dogrywka. W niej na 5 sekund przed zakończeniem Tomasz Malinowski akcją 2+1 zapewnił wygraną Sportino 56:55.

W wielkim finale spotkali się gospodarze i Asseco Prokom Gdynia. Ostrowianie rozpoczęli nie najlepiej i w drugiej kwarcie przegrywali już 10:20. Wzięli się jednak za odrabianie strat. W trzeciej kwarcie po "trójce" Wojciecha Śmiechowskiego wygrywali nawet 28:24. Decydujące fragmenty spotkania należały jednak do gdynian. Bolączką miejscowych była fatalna gra pod atakowanym koszem. - To była nasza niemoc. Gdybyśmy wykorzystali te dogodne sytuacje to cieszylibyśmy się zwycięstwem - powiedział Sebastian Szorek, trener fanów "Stalówki". Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Asseco Prokomu 49:38 i to właśnie fani z Gdyni w przyszłym roku zorganizują ósmą edycję MPKK.

Zwycięzcy otrzymali okazały puchar za wygraną w finale, Puchar Przechodni im. Jerzego Szmajdzińskiego dla Mistrza Polski Klubów Kibica w koszykówce oraz bęben ufundowany przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrody najlepszym trzem zespołom kibiców wręczali: Stanisław Krakowski, zastępca prezydenta miasta, Mikołaj Czaja, trener BM Węgiel Stali oraz Vadim Czeczuro, były koszykarz a obecnie trener. Tytuł MVP turnieju powędrował do Adama Bołądzia z Asseco Prokomu.

Tegoroczne mistrzostwa już po raz trzeci w historii zorganizowało Ostrowskie Stowarzyszenie Kibiców Koszykówki "Stalówka". Patronat medialny nad imprezą sprawował portal SportoweFakty.pl