WNBA: Fantastyczne widowisko w Phoenix

Najpierw niesamowite ostatnie sekundy czwartej kwarty, a potem dramatyczne ostatnie akcje w dogrywce. Emocji w stanie Arizona nie zabrakło, a bohaterką tego doskonałego pojedynku została Tina Charles, środkowa Connecticut Sun. Po raz kolejny nie udało się wygrać natomiast ekipie Eweliny Kobryn Seattle Storm. Tym razem mistrzynie nie miały szans w Atlancie z tamtejszymi Dream.

Krzysztof Kaczmarczyk

W US Airways kibice nie mogli narzekać na nudę, a koszykarki Phoenix Mercury rozgrzały swoich fanów do czerwoności. W końcówce regulaminowego czasu gry wydawało się, że Mercury nic już nie uratuje, gdy na trzy sekundy przed końcem Słońca prowadziły i były w posiadaniu piłki. Wtedy jednak z pomocą przyszły długie ramiona DeWanny Bonner, która przechwyciła piłkę i pomknęła sama na kosz doprowadzając do dogrywki.

W niej ta sama zawodniczka trafiając zza łuku na 59 sekund przed końcem dała prowadzenie swojej drużynie 95:92. Do końca punkty zdobywały już jednak tylko przyjezdne, a kluczowy był rzut z półdystansu Tiny Charles, który na 5 sekund przed końcem dodatkowych minut ustalił wynik meczu. Mercury miały jeszcze swoje szanse, ale rzuty Diany Taurasi i Candice Dupree nie znalazły drogi do kosza.

- To był niesamowity mecz szczególnie pod względem ofensywy. Raz jedna drużyna, po chwili druga dominowała. Cieszę się jednak, że moje trzy liderki zapewniły nam sukces - powiedział po meczu Mike Thibault, szkoleniowiec Sun. Kogo miał na myśli? Renee Montgomery, Asjha Jones oraz Charles wywalczyły odpowiednio 28, 27 i 23 punkty.

Po drugiej stronie szalała Taurasi, autorka 29 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst. To jednak nie pomogło. - Zagrałyśmy na niezłym poziomie, ale nieważne jak twardo będziesz grać, to jeżeli będziesz grał źle i głupio, to nie wygrasz meczu - skomentowała przyczyny porażki liderka Mercury.

Dziewiąte starcie z rzędu na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki Minnesoty Lynx, które tym razem wygrały w Los Angeles. - Czerpiemy dużą radość z naszej gry i musimy taki stan rzeczy utrzymać - powiedziała najskuteczniejsza wśród Rysic Lindsay Whalen.

Ewelina Kobryn po raz kolejny nie zapunktowała i po raz kolejny jej Storm nie wygrało. Tym razem lepsze okazały się rywalki z Atlanty Dream. Polka na parkiecie spędziła 9 minut a w tym czasie uzyskała 3 zbiórki i blok... nie zdołała natomiast oddać choćby jednego rzutu.