ME U-18: Zwycięstwo i awans Polek do ćwierćfinału!

Mimo fatalnej czwartej kwarty, polskie koszykarki pokonały Rumunki 53:51 i awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy do lat 18. Biało-czerwone w walce o półfinał zmierzą się z niepokonanymi Francuzkami.

Jacek Konsek
Polki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie dopiero w 25 minucie gry. To właśnie trzecia kwarta okazała się kluczowa dla losów spotkania. Biało-czerwone triumfowały w tej odsłonie 24:12 i mimo fatalnej czwartej kwarty (4 punkty) pokonał gospodynie turnieju różnicą dwóch oczek. W naszej drużynie tylko dwie zawodniczki osiągnęły dwucyfrowy wynik punktowy. Karina Szybała zapisała na swoim koncie 11 oczek, punkt mniej dorzuciła Monika Skrzecz. Polki mimo zaledwie dwóch wygranych w sześciu meczach zdołały uzyskać awans do najlepszej ósemki mistrzostw Europy. W walce o półfinał podopieczne Adama Ziemińskiego zmierzą się z niepokonanymi Francuzkami, które są głównymi faworytkami do medalu. Spotkanie z Trójkolorowymi rozpocznie się w piątek o godzinie 14:45.
Polska - Rumunia 53:51 (9:17, 16:13, 24:12, 4:9)
Polska: Karina Szybała 11, Monika Skrzecz 10, Magdalena Koperwas 7, Magdalena Wojdalska 6, Dominika Owczarzak 6, Karolina Wilk 6, Dominika Miłoszewska 5, Kinga Woźniak 2, Katarzyna Jaworska 0. Najwięcej dla Rumunii: Laura Pal 17. Tabela