Memoriał Zenona Świętońskiego: Wygrana Spójni

Koszykarze Spójni Stargard Szczeciński wygrali dwudniowy turniej towarzyski z udziałem czołowych drużyn do lat 20. Stargardzianie zwyciężyli wszystkie trzy spotkania, w ostatnim ogrywając WKK Wrocław. Drugie miejsce przypadło w udziale zawodnikom GTK Gdynia, a trzecie zespołowi z Dolnego Śląska.

Patryk Neumann

Młodzi koszykarze musieli bardzo wcześnie rozpocząć swoją pracę. Nie posłużyło to na początku graczom GTK Gdynia, którzy źle rozpoczęli pojedynek z Zastalem (2:10). To były jednak miłe złego początki dla zielonogórzan, którzy w kolejnych minutach nie istnieli na parkiecie i ostatecznie zostali rozgromieni przez swoich rywali. To sprawiło, że kolejny mecz, między Spójnią a WKK był w praktyce finałem turnieju.

GTK Gdynia - Zastal Zielona Góra 82:48 (23:14, 17:11, 15:14, 27:9)

GTK: Żołnierewicz 19, Kolka 17, Komarowski 14, Krynicki 11, Derkowski 6, Wisiecki 6, Nałęcz 3, Przytuła 2, Wiśniewski 2, Wróbel 2.

Zastal: Mehmeti 12, Ristić 9, Kopij 6, Chojnacki 5, Mrok 5, Andrzejczuk 3, Michalewicz 3, Trubacz 3, Jasnos 1, Dybek 1.

Pojedynek zamykający turniej był najbardziej wyrównany. Na parkiecie panował chaos. Lepiej z tej sytuacji wyszli jednak gospodarze, którzy wygrali 61:53. Losy spotkania rozstrzygnęły się jednak dopiero w końcowych minutach.

Spójnia Stargard Szczeciński - WKK Wrocław 61:53 (17:14, 15:13, 17:15, 12:11)

Spójnia: Wróblewski 14, Ważny 13, Kasprzak 11, Berdzik 6, Witkowski 6, Sobolewski 3, Dąbrowski 2, Gibaszek 2, Ilasz 2, Kisielewski 2.