Popis Lotosu Gdynia - relacja z meczu Lotos Gdynia - Matizol Lider Pruszków

W spotkaniu 4 kolejki Ford Germaz Ekstraklasy Lotos Gdynia pokonał na własnym parkiecie Matizol Lidera Pruszków 94:68. Tak grającej drużyny gdyńscy kibice jeszcze nie widzieli! W niedzielnym meczu najlepszą zawodniczką w naszym zespole była Justyna Żurowska, która zdobyła 26 punktów!

Na wyróżnienie zasługuje po tym spotkaniu cała drużyna Lotosu Gdynia. Podopieczne Javiera Fort Puente uzupełniały się znakomicie. Oprócz Justyny Żurowskiej (2x3) podwójną zdobycz punktową zanotowały na swoim koncie Jolene Anderson 21 (3x3), Adrijana Knezevic 10 oraz Aneika Henry, która nie tylko zdobyła 14 punktów, ale miała również 10 zbiórek.

Drużyna Lotosu Gdynia zdobyła przewagę już w pierwszej minucie meczu i nie oddała jej aż do końca. Wygrywając trzy z czterech kwart gdyńskie zawodniczki udowodniły, że znakomicie się rozumieją i są w stanie zaprezentować koszykówkę na wysokim poziomie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26-18 i była to najbardziej wyrównana część spotkania. Druga odsłona meczu należała do drużyny gospodyń, a w zasadzie do Żurowskiej, która zdobyła w tej kwarcie 11 punktów. Po pierwszych dwudziestu minutach było 48:33 dla Lotosu. Po powrocie z szatni gdynianki były trochę rozluźnione i rozkojarzone, co spowodowało, że III kwartę wygrała drużyna przyjezdnych (16:21). W zespole z Pruszkowa najlepiej zagrała Aleksandra Chomać , która tuż przed ostatnią częścią spotkania miała już na swoim koncie 21 punktów. Ostatnie 10 minut meczu było już popisem gry Lotosu. 14 ze swoich 21 punktów w tej części spotkania zdobyła Anderson, 6 dołożyła Geraldine Robert , kolejne 4 Knezević. IV kwartę Lotos wygrał 30:14, a całe spotkanie 94:68.

- Moje zawodniczki zagrały dokładnie tak, jak chciałem. Zaprezentowały to, co ćwiczymy na treningach i co pomoże osiągnąć nam sukces - powiedział po meczu trener Lotosu, Javier Fort Puente.

O zespołowej grze drużyny Lotosu świadczy znacząca liczba asyst. W tym spotkaniu koszykarki z Gdyni zdobyły ich aż 22 oraz miały 17 przechwytów. - Byłyśmy bardzo skoncentrowane od pierwszej minuty. Od samego początku realizowałyśmy założenia taktyczne trenera i grałyśmy to, co na co dzień trenujemy - powiedziała na konferencji prasowej najlepsza zawodniczka spotkania, Justyna Żurowska.

W drużynie z Pruszkowa najlepiej zaprezentowała się zdobywczyni 23 punków oraz 8 zbiórek Aleksandra Chomać. 11 punktów oraz 6 zbiórek dołożyła Amber Holt , zaś 9 "oczek" dołożyła była zawodniczka Lotosu Gdynia - Olivia Tomiałowicz.

- Zagraliśmy bardzo dobrą koszykówkę. Podtrzymaliśmy poziom gry, który zaprezentowaliśmy już w drugiej połowie meczu z Ekaterinburgiem. Musimy grać tak dalej - dodał Hiszpan na konferencji prasowej.

Lotos Gdynia - Matizol Lider Pruszków 94:68 (26:18, 22:15, 16:21, 30:14)

Lotos: Żurowska 26, Anderson 21, Henry 14, Knezević 10, Robert 8, Ziętara 6, Jalcova 3.

Lider: Chomać 23, Holt 11, Tomiałowicz 9, Rozwadowska 6, Koehn 5, Oha 5, Pietrzak 4, Bednarek 3, Stanek 2.