Sensacja w Brzegu - relacja z meczu Odra Brzeg - Matizol Lider Pruszków

Koszykarki Matizol Lidera Pruszków przyjeżdżały do Brzegu silnie zmotywowane po ostatnich porażkach i chciały wywieźć cenne dwa punkty. Odra Brzeg z kolei, mimo wciąż niepokojących sygnałów o katastrofalnej sytuacji finansowej, znajduje się obecnie na fali wznoszącej i nie zamierzała łatwo się poddać. Wygrana brzeżanek nad wyżej notowanym rywalem to świetna karta przetargowa w dalszym poszukiwaniu sponsorów.

Mariusz Kolekta

Koszykarki Odry Brzeg rozpoczęły mecz od mocnego akcentu. Przez osiem pierwszych minut nie dały sobie rzucić ani jednego punktu! Same na koncie miały w tym momencie już szesnaście oczek. Pierwsza zdobycz dla gości padła łupem Ugochukwu Ohy. Wśród brzeżanek najlepiej w ofensywie prezentowała się Inna Kochubei, która była nie do powstrzymania dla rywalek. Po pierwszych 10 minutach gry 17:6 niespodziewanie prowadziły brzeżanki.

W drugiej ćwiartce przewaga Odry dość szybko stopniała. W zespole przyjezdnym obudziła się Amber Holt, która wykańczała składne akcje całego zespołu Matizol Lidera Pruszków. Do przerwy Odra nadal prowadziła, ale już tylko 27:22.

Po przerwie brzescy kibice mieli pewne obawy o dyspozycję i grę swoich zawodniczek. Kapitan Marta Żyłczyńska oraz Justyna Daniel dość szybko złapały po trzy przewinienia, a już na samym początku trzeciej kwarty "Żyła" na koncie miała cztery faule. Wówczas sygnał do ataku dała Inna Kochubei. Ukrainka trafiła z niemal dziesięciu metrów. Trener gości Arkadiusz Koniecki szybko brał czas i starał się rotować składem. Wciąż widoczny jest brak strzelby pruszkowskiego zespołu jaką jest Lauren Koehn.

Czwarta kwarta należała już totalnie do podopiecznych Vadima Czeczury. Brzeżanką praktycznie wszystko wychodziło, a w całym spotkaniu aż 14 razy (!) trafiły celnie za trzy punkty. Świetnie na desce radziła sobie Ebony Ellis, która zaliczyła 11 zbiórek. W zespole Lidera 10 piłek zebrała Aleksandra Chomać.

Na 3 minuty przed zakończeniem spotkania celnym rzutem za trzy popisała się Olivia Tomiałowicz i zespół z Pruszkowa jeszcze miał nadzieje na korzystny rezultat. Szybka riposta w postacie "trójek" Marty Żyłczyńskiej oraz Natalii Małaszewskiej rozwiały zamysły przyjezdnych.

Odra Brzeg sensacyjnie pokonała Matizol Lidera Pruszków 68:50 i zanotowała trzecie zwycięstwo w tym sezonie. To bardzo cenne i potrzebne zwycięstwo brzeżanek w aspekcie poszukiwania potencjalnych sponsorów chcących zainwestować w żeńską koszykówkę w Brzegu.

Odra Brzeg - Matizol Lider Pruszków 68:50 (17:6, 10:16, 21:20, 20:8)

Odra: Kochubei 22, Starling 16, Małaszewska 8, Daniel 8, Ellis 8, Żyłczyńska 6, Buszta 0.

Matizol: Oha 16, Holt 11, Stanek 10, Colson 8, Tomiałowicz 5, Szczechowiak 0, Rozwadowska 0, Chomać 0, Wielebnowska 0, Pietrzak 0, Bednarek 0.