I Liga Kobiet: Wszystko jasne w grupie B

Domeny.pl Siemaszka to ostatnia drużyna, która uzupełni grupę C, gdzie w drugiej części sezonu I Ligi Kobiet gra toczyła się będzie o awans do ekstraklasy.

Dawid Bilski

O czwarte miejsce w grupie B w ostatniej kolejce walczyła właśnie Siemaszka i rezerwy CCC Polkowice. Spotkania z udziałem tych ekip rozegrane zostały w piątkowy wieczór. Przed nimi oba miały taką samą ilość punktów, ale w lepszej sytuacji były koszykarki Domeny.pl mające lepszy bilans w bezpośrednich pojedynkach.

Podopieczne Michała Szewczyka bez większych problemów ograły na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 68:56. W dużym stopniu przyczyniły się do tego gospodynie, które miały słabą skuteczność. - To drugie z rzędu takie spotkanie w naszym wykonaniu. Zespół w tej chwili gra słabo pod każdym względem. Przez trzy kwarty dziewczyny przeszły obok meczu - powiedział Piotr Czaska, trener Ostrovii.

W 33. minucie zespół z Siemaszki wygrywał już różnicą 21 "oczek". Zryw ostrowianek w samej końcówce losów spotkania już nie odmienił.

Na wyjeździe wygrała także drużyna rezerw CCC Polkowice, pokonując outsidera rozgrywek, BasketPro Jelenia Góra 78:61. Co oczywiste polkowiczankom to zwycięstwo nie zapewniło czwartego miejsca, ale wynik tego meczu zostanie zaliczony do drugiej części rozgrywek. Tam zarówno rezerwy CCC i jeleniogórzanki powalczą o utrzymanie. Sytuacja zespołu BasketPro nie jest do pozazdroszczenia - w pierwszej fazie rozgrywek doznał kompletu 14 porażek.

Pozostałe spotkania ostatniej kolejki rozegrane zostaną w sobotę.

BasketPro Jelenia Góra - CCC II Polkowice 61:78 (14:24, 15:17, 14:20, 18:17)

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Domeny.pl Siemaszka 56:68 (12:17, 13:21, 11:15, 20:15)