Pogrom w Pruszkowie, strzelecki popis de Mondt (wynik)

Wyjątkowo łatwo 18. zwycięstwo w obecnym sezonie odniosły koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, które w Pruszkowie rozbiły Matizol Lider 90:56. 30 punktów dla Białej Gwiazdy wywalczyła belgijska snajperka Anke de Mondt.

Jacek Konsek

Podopieczne Jose Ignacio Hernandeza już do przerwy prowadziły różnicą 33 oczek w meczu, który od pierwszych minut był wyjątkowo nudnym i jednostronnym widowiskiem.

Kapitalne zawody rozegrała Belgijka Anke de Mondt, która w 32 minuty zdobyła 30 punktów, trafiając między innymi cztery z pięciu rzutów za trzy punkty. Trzy inne koszykarki Białej Gwiazdy także zakończyły mecz z dwucyfrowym wynikiem punktowym.

Dzięki tej wygranej Wisła umocniła się na pozycji lidera i legitymuje się świetnym bilansem 18-1.

Matizol Lider Pruszków - Wisła Can-Pack Kraków 56:90 (11:29, 9:24, 15:12, 21:25)

Matizol: Angelina Williams 21, Sydney Colson 12, Karolina Stanek 7, Anna Pietrzak 5, Aleksandra Chomać 4, Laurie Koehn 3, Anna Wielebnowska 2, Natalia Trafimawa 2, Alicja Bednarek 0, Olivia Tomiałowicz 0, Paulina Rozwadowska 0, Ugochukwu Oha 0.

Wisła: Anke De Mondt 30, Ana Dabovic 11, Milka Bjelica 10, Ewelina Kobryn 10, Agnieszka Śnieżek 9, Joanna Czarnecka 6, Nicole Powell 5, Petra Ujhelyi 5, Paulina Pawlak 2, Magdalena Leciejewska 2, Aleksandra Ćwięk 0.