Kto się zrehabilituje? - przed meczem MOSiR Krosno - PC SIDEn Toruń

Już w środę dojdzie do pierwszego spotkania w ramach 22. kolejki pierwszej ligi mężczyzn. Okupujący dolne rejony tabeli koszykarze MOSiR-u Krosno podejmą wciąż walczący o awans do fazy play-off PC SIDEn Toruń.

Wojciech Ogonowski

Gospodarze meczu w ostatniej kolejce ulegli na własnym parkiecie Zniczowi Basket Pruszków 62:72, chociaż jeszcze po pierwszej kwarcie wygrywali dwunastoma punktami. - Po pierwszej dobrej kwarcie, szkoda naszej gry. Tempo gry spadło, ale mogliśmy ten spadek opanować. Nie jestem zadowolony z wyniku, ale jestem zadowolony z tej jednej kwarty, która ma pokazać jak ma to wyglądać w kwietniu - komentował Dusan Radovic, trener MOSiR-u Krosno.

Krośnianie aktualnie mają na swoim koncie tylko trzy wygrane mecze i zajmują trzynaste miejsce w tabeli, będąc bez szans na awans do fazy play-off. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zespołu z Torunia, który z dziewięcioma zwycięstwami jest na dziesiątej pozycji i wciąż liczy się w walce o najlepszą ósemkę.

Podopieczni Grzegorza Sowińskiego do ostatniej drużyny mającej w tej chwili zagwarantowany awans, czyli Polonii Przemyśl, tracą 3 punkty. I to właśnie z tą ekipą Polski Cukier SIDEn Toruń mierzył się w ostatniej kolejce na wyjedzie, przegrywając po dużo słabszej drugiej połowie tylko 84:85. Graczem toruńskiej ekipy jest obecnie m.in. Dawid Witos, który jeszcze pod koniec zeszłego roku występował w Sportino Inowrocław i w meczu z MOSiR-em rzucił 30 punktów, przyczyniając się do porażki ekipy z Podkarpacia.

Oba zespoły z pewnością podejdą bardzo zmobilizowane do tego pojedynku, a komu uda się zrehabilitować za niepowodzenie w poprzedniej kolejce? Początek meczu w środę o godzinie 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bursaki 29.