Słodki smak zwycięstwa - relacja z meczu Rosa Radom - PC SIDEn Toruń

Rosa rozgromiła przed własną publicznością Polski Cukier. Wygrana 77:50 mówi sama za siebie. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Mariusza Karola zbliżyli się do zapewnienia sobie miejsca w "ósemce", dającego udział w fazie play-off.

Piotr Dobrowolski

Od samego początku zawodów gospodarze przejęli inicjatywę. Prowadzili, w pełni zasłużenie. W pierwszej kwarcie wynik wynosił w pewnym momencie 12:5, w czym duża zasługa Marcina Kosińskiego, najskuteczniejszego zawodnika w szeregach radomian.

Po "trójce" Piotra Kardasia Rosa wygrywała już 30:13, po chwili takim samym wyczynem popisał się Jakub Zalewski. Do szatni obie ekipy schodziły przy prowadzeniu radomian 35:19. Po powrocie na parkiet gra gospodarzy nie wyglądała już tak dobrze.

Rywal zaczął odrabiać straty. Duży w tym udział miał Łukasz Żytko, który najpierw celnie trafił z dystansu. Chwilę później poprawił akcją za dwa punkty. Sytuację dodatkowo skomplikował fakt, że parkiet za pięć przewinień musiał opuścić Michał Nikiel.

W czwartej części Rosa wróciła jednak do swojej dobrej dyspozycji. Dominowała nad rywalami przede wszystkim fizycznie. Rozgromiła SIDEn w ostatnich dziesięciu minutach 24:5. Odniosła bardzo cenne zwycięstwo, przybliżające ją do gry w fazie play-off.

Martwić może uraz Tomasza Pisarczyka. Pocieszające jest to, że to nie kontuzja czysto koszykarska. W jednym ze starć z przeciwnikiem gracz rozciął brodę. Tuż po meczu został odwieziony do szpitala.

Rosa Radom - Polski Cukier SIDEn Toruń 77:50 ( 18:11, 17:8, 18:26, 24:5 )