Sześć ekip z kompletem zwycięstw - podsumowanie II kolejki koszykarzy II ligi

W rozegranej drugiej kolejce koszykarze II ligi padło kilka ciekawych wyników. Drugie zwycięstwa odniosły zespoły z Władysławowa, Gdańska, Prudnika, Wrocławia, Jaworzna i Bielska Podlaskiego.

W grupie A gracze Wilków Morskich Szczecin zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia i wygrywali z Księżakiem Łowicz 72:61. Podwójną zdobycz punktową zaliczył Piotr Wojdyr (11 punktów, 15 zbiórek). Drugie zwycięstwo odniosła młodzież z SMS PZKosz Władysławowo pokonując tym razem Basket Junior Suchy Las 91:68. Dla pokonanych drugie double-double w ty sezonie zaliczył 16-letni Filip Pruefer (10 punktów, 12 zbiórek). W niedzielnych derbach Trójmiasta do przerwy zapowiadało się na sensację bowiem Trefl II Sopot prowadził z Wybrzeżem Korsarz Gdańsk 43:27. Jednak bardzo dobra druga połowa gości (tylko 13 straconych punktów) pozwoliła im wygrać. Double-double wśród pokonanych zaliczył Łukasz Jaśkiewicz (14 punktów, 10 zbiórek).

W grupie B po porażce u siebie AZS AWF Katowice po wyrównanym meczu wygrał w Kłodzku z tamtejszym Doralem 86:75. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie,bowiem do przerwy prowadzili gospodarze 42:35. Ojcem sukcesu gości był Kamil Nowak (25 punktów, 9/13 z gry). W spotkaniu GTK Gliwice z Pogonią Prudnik górą byli goście, którzy pokazują, że zamierzają powalczyć o 1 ligę. Przyjezdni rozbili zespół ze Śląska 96:77. 23 punkty dla zwycięzców rzucił Tomasz Łakis, a 11 i 9 zbiórek dołożył Jarosław Pawłowski. Zgodnie z przewidywaniami wysokie zwycięstwo odnieśli gracze Sudetów Jelenia Góra gromiąc we własnej hali beniaminka ze Wschowy 94:63. 15 punktów i 8 zbiórek zanotował gracz gospodarzy, 17-letni Patryk Ostrowski. W derbach Śląska GKS Tychy pokonał Albę Chorzów 97:87. Double-double zaliczył miejscowy gracz, Tomasz Bzdyra (20 punktów, 10 zbiórek).
W Katowicach KKS Mickiewicz-Romus nie miał najmniejszych szans w starciu z WKK Wrocław przegrywając ostatecznie 51:86. W zespole gospodarzy wyróżnił się Łukasz Kosmowski (12 punktów, 11 zbiórek).

Na właściwe tory powrócił również faworyt grupy C, KS PWiK Piaseczno,który wygrał przed własną publicznością z NOVUM Lublin 103:88. Double-double zanotowało dwóch podopiecznych Teodora Mollova, Andrzej Paszkiewicz (19 punktów,12 asyst) i Damian Zapert (11 punktów, 11 zbiórek). Takim samym osiągnięciem wśród gości popisał się Sergiusz Prażmo (17 punktów, 16 zbiórek). Emocjonujące spotkanie trzymające w napięciu do samego końca odbyło się w Bielsku Podlaskim, gdzie miejscowi gracze Tura okazali się lepsi od Rosa II Radom ostatecznie zwyciężając 90:88. Do wygranej gospodarzy poprowadzili: Łukasz Kuczyński (28 punktów) i Arkadiusz Zabielski (23 punkty, 8 zbiórek,7 asyst). W drużynie przyjezdnych wyróżnili się:Robert Cetnar (21 punktów,11 zbiórek) i Jakub Schenk (22 punkty). W Krakowie gracze Wisły po zeszłotygodniowej porażce tym razem rozbili Pułaskiego Warka 82:47. Aż trzech zawodników Grzegorza Radwana uzyskało podwójną zdobycz: Jakub Dwernicki (16 punktów,10 asyst), Szymon Czepiec (18 punktów,13 zbiórek), Dariusz Depta (10 punktów, 10 zbiórek). W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu zawodnicy MCKiS-u Termo Rex S.A. Jaworzno pokonali po lepszej końcówce beniaminka Legię Warszawa 71:68. Duży wkład w sukces gospodarzy miał Łukasz Bąk (22 punkty,9 zbiórek). 22 punkty dla pokonanych rzucił Alan Czujkowski. W niedzielnym meczu w Krakowie miejscowy AZS AGH Alstom drugi mecz w tym sezonie kończył dogrywką. Tym razem podopieczni Wojciecha Bychawskiego wygrali dodatkowe pięć minut co dało im 2 punkty w starciu z AZS Politechniką Rzeszowską.

Wyniki II kolejki:

GRUPA A

SMS PZKosz Władysławowo - Basket Junior Suchy Las 91:68 (16:19, 25:18, 20:16, 30:15)
KING Wilki Morskie Szczecin - Księżak Łowicz 72:61 (19:20, 17:15, 22:14, 14:12)
Trefl II Sopot - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 56:66 (22:12, 21:15, 9:19, 4:20)
MKS Skierniewice - Stawiński Basket Piła 88:84 (26:18, 19:23, 24:25, 19:18)
Noteć Inowrocław - GTK Gdynia (przełożony na 24.11)

GRUPA B

Doral Nysa Kłodzko - AZS AWF Katowice 75:86 (17:24, 25:11, 13:23, 20:28)
GTK Fluor Gliwice - Pogoń Prudnik 77:96 (21:22, 20:23, 13:29, 23:22)
Sudety Jelenia Góra - WSTK Wschowa Sława 94:63 (26:11, 29:16, 18:16, 21:20)
GKS Tychy - Alba Chorzów 97:87 (18:26, 29:18, 21:22, 29:21)
KKS Mickiewicz-Romus Katowice - WKK Wrocław 51:86 (16:18, 14:27, 16:20, 5:21)
Pauza: Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory

GRUPA C

PWiK Piaseczno - NOvum Lublin 103:88 (30:17, 19:24, 29:26, 25:21)
Tur Bielsk Podlaski - Rosa II Radom 90:88 (13:19, 24:24, 26:21, 27:24)
Wisła Kraków- Pułaski Warka 82:47 (13:15, 18:11, 24:11, 27:10)
MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno - Legia Warszawa 71:68 (18:16, 15:18, 18:21, 20:13)
AZS AGH Alstom Kraków - HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska 74:67 (17:21, 15:16, 17:12, 14:14, 11:4)