Mariusz Karol: W statystykach byliśmy lepsi

Po meczu z AZS-em Mariusz Karol zauważył, że jego drużyna była lepsza w statystykach, a korzystniej od zawodników z przeszłością w ekstraklasie wypadli ci, którzy do tej pory w niej nie grali.

Piotr Dobrowolski

Trener Rosy nie ukrywał rozczarowania po przegranej 91:97, tym bardziej, że przez trzy kwarty pojedynek był pod kontrolą jego podopiecznych. - Niestety, znowu porażka, i to taka przykra, bo przez większą część meczu prowadziliśmy - zauważył.

Niekorzystnego końcowego rezultatu Mariusz Karol doszukuje się w decydujących momentach spotkania. - Zadecydowała czwarta kwarta. Wynik w pełni wszystkiego nie odzwierciedla, ponieważ było "oczko" czy dwa różnicy - podkreślił, podając od razu powód porażki: - Te faule i niewykorzystane rzuty wolne w końcówce spowodowały te sześć, osiem punktów. Zadecydowały także 4 "trójki" w trudnym momencie. Dwa razy trafił center z Koszalina i to przesądziło.

Szkoleniowiec beniaminka zwrócił uwagę, iż prowadzony przez niego zespół lepiej wyglądał w pomeczowym zestawieniu. - Szkoda, bo w statystykach byliśmy lepsi - 20 zbiórek na atakowanej tablicy, w sumie 40. Mieliśmy więcej asyst, mniej strat - wyliczał. - Troszeczkę niższa skuteczność, ale nie aż taka, żeby ten mecz przegrać - kontynuował.

- AZS zdobył po rzutach wolnych 20 punktów, my tylko 6. Rzucaliśmy 7 razy w pierwszej połowie i zaledwie 2 razy w drugiej, po przewinieniu niesportowym, także jest to wyraźna różnica - Mariusz Karol nie omieszkał przedstawić drugiej strony medalu.

Jednocześnie zdał sobie sprawę z tego, że koszalińska ekipa miała w tym starciu dłuższą ławkę. - Przeciwnicy dysponowali może szerszym składem, doświadczonym, ogranym w ekstraklasie, choć nasi zawodnicy, którzy w niej wcześniej nie występowali, nie zagrali źle. Piotrek Kardaś zdobył 12 punktów, Kuba Zalewski - 15, Artur Donigiewicz - 10 - trener Rosy doszukiwał się pozytywów.
Mariusz Karol znów musiał przełknąć gorzką pigułkę Mariusz Karol znów musiał przełknąć gorzką pigułkę

Radomianie zajmują co prawda dziewiąte miejsce w tabeli, ale ich bilans nie jest zbyt imponujący. Mają jedno spotkanie rozegrane więcej od kolejnych drużyn. W najbliższej kolejce zagrają na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. - Mamy dużo porażek, tylko 2 zwycięstwa. Zostały 2 kolejki do końca rundy. Trzeba zacisnąć pięści i zrobić wszystko, aby mieć 4 wygrane na zakończenie tej części sezonu - stwierdził Mariusz Karol.