NBA: Lakers jak zwykle... przegrali

Zmiana trenera w Los Angeles Lakers niewiele zmieniła - zespół nadal przegrywa. W niedzielę Kobe Bryant i spółka nie sprostali Utah Jazz, przegrywając 110:114.

Jacek Konsek

4-7 to bilans Los Angeles Lakers pod wodzą Mike D'Antoni. W niedzielę Jeziorowcy, którzy mieli zawojować ligę w tym sezonie, polegli już po raz 12! Tym razem nie sprostali przeciętnym Utah Jazz.

34 punkty dla gospodarzy wywalczył Kobe Bryant, ale potrzebował na to aż 24 rzutów. W drugiej połowie Lakers w ogóle nie prowadzili, a w decydującej kwarcie Jazzmani zanotowali serię 20:8. Goście zdobyli aż 20 punktów więcej z pomalowanego i 15 więcej w szybkich atakach.

- Musimy być cierpliwi, w końcu zaskoczymy i będziemy grać lepiej - powiedział Dwight Howard, autor 11 punktów.

24 punkty dla zwycięzców uzbierał Paul Millsap, a ważne punkty w czwartej kwarcie zdobywali rezerwowi - Enes Kanter oraz Gordon Hayward.

***

Zupełnie inaczej wiedzie się wicemistrzom NBA - Oklahomie City Thunder. Grzmot odniósł już ósme kolejne zwycięstwo, pokonując Indianę Pacers 104:93.

Było to spotkanie najlepszej ofensywy z czołową defensywą. Goście w pierwszej połowie rzucali na 60 proc. skuteczności, lecz w dwóch ostatnich kwartach trafili średnio co trzecią próbę.

- Defensywą wygrywa się mecze - cieszył się Russell Westbrook, który zdobył 21 punktów dla OKC. Sześć więcej miał drugi z liderów, Kevin Durant a 24 oczka dołożył Kevin Martin.

Thunder z bilansem 17-4 liderują na Zachodzie wraz z posiadającym identyczny bilans San Antonio Spurs.

***

34 punkty w swoim pierwszym meczu po kontuzji palca zdobył Carmelo Anthony. Lider New York Knicks poprowadził najlepszą drużynę Wschodu do wygranej nad Denver Nuggets, byłym klubem "Melo".

- Pozwoliliśmy jednemu zawodnikowi się rozszaleć - to był właśnie Melo. Kiedy on zaczyna trafiać, jest nie do zatrzymania - kręcił głową Kenneth Faried, zawodnik Nuggets.

Knicks mają bilans 8-0 w Madison Square Garden i są jedynym niepokonanym zespołem we własnej hali.