NBA: Rewelacja ligi nie przestaje zadziwiać

Golden State Warriors są prawdziwą rewelacją obecnego sezonu NBA. Wojownicy w środę pokonali Los Angeles Clippers 115:94 i z bilansem 22-10 są w ścisłej czołówce Konferencji Zachodniej!

Jacek Konsek

Warriors z łatwością zwyciężyli zespół, który jeszcze niedawno notował serię 17 kolejnych wygranych. Tym razem w Oracle Arena błyszczeli Wojownicy, a najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Stephen Curry. Lider gospodarzy 25 ze swoich 31 punktów zdobył w pierwszej połowie, kiedy miejscowi osiągnęli 12-punktowe prowadzenie.

24 punkty i 13 zbiórek miał David Lee.

Goście przystępowali do meczu z wiadomością o śmierci syna prezydenta klubu Donalda Sterlinga. Najlepiej w ich szeregach zaprezentował się Chris Paul, który oprócz 23 punktów zanotował także sześć asyst.

***

Oklahoma City Thunder przerwała serię dwunastu wygranych z rzędu. Wicemistrzowie NBA nie sprostali na własnym parkiecie Brooklyn Nets (93:110) a pierwsze w karierze wykluczenie z gry zanotował Kevin Durant.

33 punkty dla Nets zdobył Joe Johnson a Deron Williams do 19 oczek dołożył także 13 asyst. Goście prowadzili już różnicą 23 punktów, po to aby całą przewagę roztrwonić w drugiej połowie. Kolejny run okazał się już zwycięski, a w jego końcówce za kłótnie z arbitrem z parkietu wyleciał Durant.

To ważna wygrana dla ekipy z Brooklynu, która gra przeciętnie, a niedawno dostała 31-punktowe lanie od San Antonio Spurs.

***

Dopiero po dogrywce Dallas Mavericks ulegli Miami Heat. Mistrzowie NBA triumfowali 119:109 a kapitalne zawody rozegrał LeBron James, który otarł się o triple-double. "LBJ" zapisał na swoim koncie 32 punkty, 12 zbiórek i dziewięć asyst.

Jeszcze na trzy minuty przed końcem czwartej kwarty goście z Teksasu prowadzili 100:94, jednak gospodarze do końca meczu zanotowali serię 25:9. W ekipie Żaru 27 oczek dorzucił Dwyane Wade a 17 miał Chris Bosh. Było to 15 zwycięstwo Miami w 17 meczu we własnej hali.

- Mamy pełne zaufanie do naszej drużyny, talentu i egzekucji. Ufamy sobie nawzajem i potrafimy wyjść z takich opresji jak w tym meczu - powiedział Bosh.

30 punktów dla Dallas wywalczył O.J. Mayo a powracający po kontuzji Dirk Nowitzki miał 19 oczek.