NBA: Clippers ustanowili rekord klubu

Los Angeles Clippers pokonali przed własną publicznością Golden State Warriors 115:89, wygrywając 12. mecz z rzędu we własnej hali. Tym samym ustanowili nowy rekord klubu.

Jacek Konsek

Pojedynek pomiędzy Clippers a Warriors niespodziewanie stał się hitem Konferencji Wschodniej. Obie drużyny zaskakują dobrą dyspozycją w tym sezonie, choć większym zaskoczeniem jest postawa Golden State, które z bilansem 22-11 prowadzi w swojej dywizji.

Zespół z Kalifornii szybko jednak rozstrzygnął losy meczu na swoją korzyść, prowadząc w premierowej kwarcie różnicą aż 23 punktów. Odsłona ta ustawiła losy rywalizacji, która do ostatniej syreny toczyła się pod dyktando gospodarzy.

27 punktów i dziewięć asyst zapisał na swoim koncie Chris Paul a 20 oczek dołożył Blake Griffin. To dwunasta wygrana Clips z rzędu we własnej hali, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu.

Clippers z bilansem 27-8 ustępują na Zachodzie tylko Oklahomie City Thunder (25-7).

***

Świetny finisz New York Knicks i kapitalna gra Carmelo Anthony'ego pozwoliła New York Knicks pokonać na wyjeździe Orlando Magic 116:104. Goście wygrali ostatnią kwartę 33:17 a lider Knicks zdobył w niej 16 ze swoich 40 punktów.

- Zrobiliśmy wszystko, aby wygrać ten mecz. W najważniejszych momentach oddawaliśmy celny rzuty - powiedział Anthony, który miał także sześć zbiórek i sześć asyst.

J. R. Smith dołożył 18 punktów a Tyson Chandler popisał się double-double (14 pkt i 12 zb). Wśród gospodarzy, którzy przegrali ósmy kolejny mecz, najlepiej spisał się Jameer Nelson, zdobywca 29 oczek.

***

Celtowie pokonali w Atlancie miejscowych Hawks, mimo że przegrywali już różnicą 19 oczek. Wszystko dzięki kapitalnej trzeciej kwarcie, wygranej przez gości aż 33:9! Błyszczał wówczas Paul Pierce, który zdobył wówczas 17 ze swoich 26 punktów.

Triple-double w barwach Celtics uzbierał Rajon Rondo - 14 punktów, 11 zbiórek, 10 asyst.

- Oni świetnie zagrali w defensywie. Byli mocni fizycznie i wywierali na nas presję. Nie potrafiliśmy nic na to poradzić - kręcił głową Jeff Teague (17 pkt), gracz Jastrzębi.