NBA: Blazers dogonili i pokonali Heat

Mistrzowie NBA roztrwonili 11-punktową stratę z czwartej kwarty i niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Portland Trail Blazers. Bohaterem gospodarzy okazał się Wesley Matthews.

Jacek Konsek

Miami Heat do połowy czwartej kwarty prowadzili różnicą 10 punktów i nic nie zapowiadało ich przegranej. Blazers zanotowali jednak świetny finisz, w którym najważniejsze rzuty trafiali Nicolas Batum oraz Wesley Matthews. Ten drugi w ostatniej minucie gry najpierw trafił za trzy punkty, a chwilę potem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Batum zgromadził 28 punktów i siedem zbiórek, LaMarcus Aldridge dołożył 20 oczek i 15 zbiórek a Matthews miał 18 pkt. Wśród pokonanych brylował Chris Bosh, autor 29 punktów. LeBronowi Jamesowi zabrakło jednej asysty do triple-double (15 pkt, 10 zb, 9 as).

***

Dallas Mavericks przegrywali różnicą 17 punktów, lecz po dogrywce ostatecznie pokonali Sacamento Kings 117:112. Teksański zespół przegrał 10 z ostatnich 11 meczów, dlatego czwartkowa wygrana była bardzo istotna.

24 punkty i 10 zbiórek miał O.J. Mayo a oczko mniej dorzucił Vince Carter.

29 punktów i dziewięć zbiórek zapisał na swoim koncie DeMarcus Cousins, który jednak osłabił Sacramento uderzeniem łokciem rywala w dogrywce.