NBA: Lakers przerwali czarną serię

Powrót Dwighta Howarda i jego okazałe double-double pozwoliło Los Angeles Lakers pokonać Cleveland Cavaliers 113:93. Jeziorowcy przerwali fatalną serię sześciu porażek z rzędu.

Jacek Konsek

Dobiegła końca najgorsza seria Los Angeles Lakers od lutego 2007 roku. W niedzielę podopieczni Mike D'Antoni pewnie pokonali Cleveland Cavaliers (113:93) a bohaterem okazał się Dwight Howard. Środkowy wrócił po trzech meczach pauzy i nadal z niedoleczonym ramieniem zanotował double-double w postaci 22 punktów i 14 zbiórek.

- Kiedy gramy jak w tym meczu, możemy wygrywać i to w dobrym stylu - cieszył się "Superman", którego wspierał Kobe Bryant, autor 23 oczek.

Lakers szczególnie poprawili grę w obronie, a przewagę wypracowali sobie już w premierowej kwarcie, którą wygrali 37:20. Do końca kontrolowali już wydarzenia na parkiecie.

Co ciekawe, było to dopiero pierwsze zwycięstwo Lakers w 2013 roku.

***

Bez Serge Ibaka i Thabo Sefolosha Oklahoma City Thunder potrafiła zakończyć świetną serię Portland Trail Blazers we własnej hali. Wicemistrzowie NBA pokonali ekipę z Oregonu 87:83, dla której była to pierwsza porażka po serii dziewięciu zwycięstw przed własną publicznością.

33 punkty dla Grzmotu wywalczył Kevin Durant, tyle samo dla Blazers uzbierał LaMarcus Aldridge, który dołożył także 11 zbiórek. Lider gospodarzy nie trafił jednak najważniejszego rzutu w końcówce, mogącego doprowadzić do dogrywki.

***

Szóste kolejne zwycięstwo zanotowali koszykarze Brooklyn Nets. Tym razem okazali się lepsi od Indiany Pacers, choć jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywali różnicą 12 punktów. Kapitalny zryw gospodarzy w czwartej kwarcie (28:11) pozwolił im jednak odnieść triumf.

22 punkty zapisał na swoim koncie Deron Williams a dwa mniej dołożył Joe Johnson.

- Kiedy przyszło co do czego, pozwoliliśmy im tylko na jeden celny rzut. Kluczowa okazała się obrona - powiedział Brook Lopez, środkowy Nets.

Pacers w ostatniej kwarcie zanotowali katastrofalną skuteczność z gry - 3/22.

***

Po trzech porażkach z rzędu wygrali New York Knicks. Pomógł im w tym przede wszystkim Carmelo Anthony, który w drugiej kwarcie zdobył 18 ze swoich 27 punktów. Nowojorczycy ostatecznie pokonali New Orleans Hornets 100:87, kończąc czteromeczową passę zwycięstw Szerszeni.

Goście chybili 19 z 23 rzutów za trzy punkty a ich lider Greivis Vasquez został zatrzymany przez defensorów Knicks i zdobył tylko 11 punktów oraz zanotował sześć asyst.