Wyeliminowały Charles - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków

Bydgoskie koszykarki zrobiły pierwszy krok w stronę awansu do finału Ford Germaz Ekstraklasy pokonując Wisłę Can-Pack Kraków 68:63. Drugi mecz będzie jednak trudniejszy.

Adrian Dudkiewicz

Dlaczego? Bowiem trener gospodarzy Tomasz Herkt dysponuje bardzo wąskim składem. Co prawda we wtorek udało mu się pokonać "Białą Gwiazdę", ale wśród krakowianek zabrakło kontuzjowanych Alany Beard oraz Pauliny Pawlak. - Czy obie nasze zawodniczki zagrają w środę? Wszystko jest możliwe - oznajmił trener przyjezdnych Artur Golański. We wtorkowy wieczór po końcowym gwizdku opiekun "Białej Gwiazdy" nie miał jednak wesołej miny.

Bydgoszczanki z animuszem rozpoczęły pierwszy mecz półfinału. Cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę, a pomógł im w tym fakt szybko złapane dwa faule przez środkową rywalek Tina Charles. To mocno ograniczyło możliwości taktyczne pod koszem zawodniczek Wisły. Nic więc dziwnego, że w tym elemencie brylowały bydgoszczanki (42:12). W pierwszej odsłonie po dwa przewinienia złapały też inne liderki krakowskiego zespołu.

Ciekawie na moment zrobiło tylko w połowie drugiej kwarty. Na dwie minuty przed końcem po akcji wspomnianej Charles, Wisła wyszła na pierwsze i ostatnie w tym meczu prowadzenie 34:35. Później ponownie wydarzenia na parkiecie kontrolowało Artego. - Mimo to nadal faworytem tego półfinału pozostają krakowianki. My pomimo braku kontuzjowanej Charity Szczechowiak wygraliśmy bitwę na deskach - cieszył się trener Herkt

Krakowianki pewne nadzieje na lepszy rezultat mogły mieć po przerwie, bo w pewnym momencie znowu zrobiły się tylko dwa "oczka" różnicy (46:44). To był jednak tylko przebłysk dobrej formy Wisły. Później Artego cały czas pewnie kontrolowało przebieg rywalizacji na parkiecie, często ponawiając swoje akcje. Jednak w środę spotkanie dla bydgoszczanek będzie znacznie trudniejsze ze względu na większe zmęczenie i krótszą ławkę.

Artego Bydgoszcz - Wisła Can Pack Kraków 68:63 (18:16, 21:18, 18:15, 11:14)

Artego: Julie McBride 23, Agnieszka Szott-Hejmej 13, Elżbieta Mowlik 13, Kristen Morris 9, Justyna Jeziorna 4 (11 zb), Ewelina Gala 4, Olivia Tomiałowicz 2.

Wisła Can Pack: Katarzyna Krężel 15, Tina Charles 14, Erin Phillips 13, Justyna Żurowska 9, Anke DeMondt 5, Daria Mieloszyńska-Zwolak 4, Dora Horti 2, Cristina Ouvina 1.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Artego Bydgoszcz, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw