MP U-14: Obrończynie zaczynają od porażki

W środę w Sierakowicach zostały rozegrane pierwsze cztery spotkania grupowe w turnieju finałowym mistrzostw Polski U-14.

Stanisław Grabowski

W grupie A VBW GTK Gdynia po zaciętej końcówce przegrała z MKS-em MOS Karkonosze Jelenia Góra 49:51. 22 punkty dla pokonanych rzuciła Dominika Skrocka, a 11 oczek i 9 zbiórek dodała Natalia Ryng. Wśród zwyciężczyń wyróżniły się: Karolina Stefańczyk i Angelika Kryszpin (odpowiednio 13 i 12 punktów). W drugim meczu organizator turnieju, KS Bat Sierakowice wygrał z WKK Wrocław 58:44. W szeregach miejscowych najlepsza była Weronika Lejk (17 oczek, 9 zbiórek). Maria Matuszewska dla przegranych zdobyła 12 punktów dodając do tego 8 desek, a Karolina Szydłowska zapisała na swoim koncie po 9 oczek i piłek zebranych z tablicy (obie te zawodniczki grały w niedawnych finałach mistrzostwach Polski U-16 kadetek).

W grupie B KS JAS FBG Sosnowiec pewnie pokonał obrończynie tytułu, MUKS WSB Supravis Bydgoszcz 65:52. Po 16 oczek i 8 desek dla zespołu ze Śląska zanotowały Pauliny: Krakowczyk i Majda. Po przeciwnej stronie błysnęła Aleksandra Szymańska, autorka 20 punktów i 8 zbiórek.

Wyniki:

GRUPA A

VBW GTK Gdynia - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 49:51 (23:14, 8:7, 13:22, 5:8)
KS BAT Sierakowice - WKK Wrocław 58:44 (14:8, 14:7, 23:14, 7:15)

GRUPA B

MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski - KKS Olsztyn 68:51 (13:11, 23:12, 14:14, 18:14)
KS JAS-FBG Sosnowiec - MUKS WSB Supravis Bydgoszcz 65:52 (10:12, 20:12, 21:20, 14:8)