BLK: 11 zespołów z licencjami

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wiemy już w jakim składzie najprawdopodobniej wystartuje kobieca ekstraklasa. Do rozgrywek ma przystąpić jedenaście ekip.

Taki układ sprawia, że podczas każdej kolejki jeden team będzie musiał pauzować, niemniej podobna okoliczność zaistniała jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu, więc dla uczestników nie powinno to stanowić jakiejś wielkiej niespodzianki.

PZKosz pozytywnie rozpatrzył wnioski o przyznanie praw na grę następującym ekipom: MKS Konin, Wilki Morskie Szczecin, PTK Pabianice, Widzew Łódź, Basket ROW Rybnik, Centrum Wzgórze Gdynia, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, Artego Bydgoszcz, Energa Toruń, Wisła Can Pack Kraków, CCC Polkowice.

Gorzej sprawa wyglądała w przypadku Matizol Lidera Pruszków oraz AZS-u OPTeam Rzeszów. Klub z Mazowsza dość szybko ogłosił, iż nie zdoła skompletować niezbędnych środków finansowych, które pokryłyby jego dalszą działalność. Podkarpaccy działacze zaś próbowali różnych rozwiązań, ale również wszystkie zakończyły się fiaskiem, przez co po zaledwie paru miesiącach zmagań drużyna puszcza szeregi elity.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni opublikowany zostanie terminarz ligi.

W nowym sezonie na parkietach BLK rywalizować będzie najprawdopodobniej 11 klubów
W nowym sezonie na parkietach BLK rywalizować będzie najprawdopodobniej 11 klubów
Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Miszcz666
1.08.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
o widze ze znowu bedzie swietna liga w ktorej emocje skoncza sie wraz ...rozpoczeciem sezonu. Zal Lidera za swietnych kibiców i AZS Rzeszów za fajny wyjazd