Wielkie emocje w Kutnie - relacja z meczu Polfarmex Kutno - SIDEn Toruń

W najciekawszym spotkaniu drugiej kolejki emocji nie brakowało. Ostatecznie górą okazali się zawodnicy Polski Cukier SIDEn Toruń.
Jakub Artych

Już w drugiej kolejce spotkały się zespoły, które są najpoważniejszymi kandydatami do wygrania rozgrywek na zapleczu TBL. Atut własnego parkietu przemawiał za Polfarmexem, jednak koszykarze z Kutna doceniali klasę rywali. - Na każdej pozycji mają po dwóch zawodników prezentujących ekstraklasowy poziom. Ciężko się będzie przygotować na jakiegoś konkretnego gracza, bo tam każdy jest groźny - tłumaczył przed spotkaniem Krzysztof Jakóbczyk.

Pierwsza kwarta należała do gości z Torunia, którzy rozpoczęli pojedynek bardzo skoncentrowani i zdeterminowani. Imponował szczególnie rozgrywający Łukasz Wilczek, który w przerwie letniej trafił do SIDEnu ze Startu Lublin. Bohaterem premierowej odsłony jednak był zawodnik gospodarzy - Krzysztof Jakóbczyk. 26-letni gracz wziął ciężar zdobywania punktów na swoje barki, w efekcie czego Polfarmex po 10 minutach gry przegrywał zaledwie 17:20.

W tym okresie największa przewaga podopiecznych trenera Grzegorza Sowińskiego była w zbiórkach pod obiema tablicami (17 do 3 dla SIDEnu). Gospodarze byli kompletnie bezradni w tym elemencie gry. Impas miejscowych trwał, a goście z Torunia powiększali przewagę nad rywalami. Po celnym rzucie Łukasza Żytki, SIDEn prowadził już 9 punktami. Zdenerwowany trener Jarosław Krysiewicz zmuszony był wziąć przerwę na żądanie. Reprymenda opiekuna gospodarzy okazała się skuteczna, gdyż od tego momentu miejscowi zaczęli grać zdecydowanie lepiej.

Jeszcze w pierwszej połowie Polfarmex zdołał odrobić straty i wyjść na minimalne prowadzenie. Po zmianie stron do ataku ruszyli koszykarze z Torunia, którzy w sobotnim meczu nie zamierzali składać broni. Dopiero po czterech minutach trzeciej odsłony pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Wojciech Glabas. Z minuty na minutę gra zawodników SIDEnu wyglądała coraz lepiej.

Ostatnie 10 minut gry ponownie rozpoczęło się od dominacji koszykarzy Grzegorza Sowińskiego, którzy zdobyli 8 "oczek" z rzędu i uzyskali 12-punktowe prowadzenie (55:43). Kolejne minuty spotkania również należały do gości z Torunia, którzy w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie w Kutnie. Ostatecznie w najciekawszym spotkaniu II kolejki Polfarmex Kutno przegrał z PC SIDEn Toruń.

Polfarmex Kutno - Polski Cukier SIDEn Toruń  58:64 (17:20, 18:13, 8:14, 15:17)

Polfarmex: Jakóbczyk 17, Rduch 9, Kulon 8, Glabas 7, Mazur 7, Dłuski 6, Garbacz 4, Bartosz 0, Pabian 0, Sikora 0.

SIDEn: Wojdyła 12, Wilczek 11, Śmigielski 8, Żytko 8, Jarecki 6, Lisewski 6, Stępień 5, Bochno 4, Perka 4, Barycz 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (91)
  • uve kolarz Zgłoś komentarz
    Chyba temat nie dociśnie do setki. Przestałem się udzielać, nikt nie odpowiada. Szkoda, chyba był najbliższy do rekordu:)
    • pacerss Zgłoś komentarz
      Więcej trolli niż w dziale TBL :) kto by pomyślał :) . A co do meczu szkoda Kutna ;/ ale liczę , że na koniec dacie radę .
      • adorato Zgłoś komentarz
        Już kilka razy starałem się nie reagować:)na głupie wpisy :) ale jakoś nie wychodzi.. do kilku razy sztuka:)
        • cyzbyarek Zgłoś komentarz
          adorato jeśli słowa kogoś takiego jak uve są w stanie Cię urazić to współczuję. Mnie życie nauczyło, że ludzie z poziomu gimbazy nie są w stanie mnie obrazić. Ty tymczasem
          Czytaj całość
          sprowokowany rzucasz słowami na lewo i prawo obrażając klub z Torunia. Jeśli miałbym się podejmować obrony mojego klubu musiałbym obrażać kibiców większości klubów w tej lidze. Nie tędy droga. Ja znam i lubię kibiców z innych miast i nigdy nie stanowiło problemu by spotkać się przed meczem (nawet w Kutnie), ale Twoje podejście to woda na młyn dla uve i narastanie antagonizmów. A jak powiedział kiedyś mądry człowiek nie dyskutuj z głupcem najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
          • method man Zgłoś komentarz
            Dobra Panie i Panowie pozwolicie,ze zakoncze to istne rykowisko,bo troche to śmieszne troche żałosne,jadą w siebie jak zulerka pod nocnym potem poklepuja i do Canossy,jak w jakiejś psycho
            -grupie wsparcia nie brać osobiście,ale od niektórych po prostu bije syndrom żony alkoholika.W razie jak ktoś tam sie obesra,to tak w imie zasad,bo na razie nie ma powodów zeby ktokolwiek mnie obchodził,dojade i skarce ze zrozumialych względów po meczu(ale nie czekajcie z kolacja;). Jesli oczywiście będzie mi sie chciało,bo na razie jestem w przedmeczowej atmosferze,perła za perła a po +20 nad gośćmi delux sie mrozi;). Nie chcialbym znowu obrazonych,(jak igriskoje ze Wilczek sie rozpycha psze pani;),tym bardziej ze paru z Was wykazało sie i intelektem i humorem,a to uszanuje zawsze. Dobra ad rem bratki-Toruń wygrał Kutno przegrało,co z tego?! Mowilem ze tak będzie jak tylko oddaliśmy im Wilczka a nawet wcześniej jak przegrywali u nas w maju chyba,sprawiali, obok Śląska najlepsze wrazenie jako team no a teraz jeszcze wzmocnieni to sorry.To samo Kutno wszystko ok jak wpadalo wygrywali,a z 28% skutecznością to takze sorry pany w tej lidze nie wygracie nie tylko z Toruniem. Takze nie wiem po co żale i triumfy ogarnąć sie i grac kibicować,a nie obrażać bo sie jeden mecz przegrało czy wygralo, mistrza poznamy po walce. Dobrej gry i kibicowania,pozdrawiam.
              cyzbyarek, ja obrażam Twój Klub? bo napisałem że Polski Cukier od pewnego czasu robi tandetny cukier? bo to fakt? czy napisałem analogicznie do twojego kolegi z grodu Kopernika że twój
              Klubik? chyba nie jest to żadną obrazą do tego co on wypisywał na Przemyśl Krosno, o biedakach teraz jakiś biedaszybach:) choć chyba regiony pomylił:)... przeanalizuj najpierw jego wpisy ile razy obraził niejeden Klub. Tak jak andrzej_wanda napisał, ja nie daje się sprowokować a bronie swojego Miasta Klubu itd! Nie będzie mi tu żaden burak z Torunia jechał w ten sposób bo głośny jest jedynie na SF ale jakoś nie miał odwagi spotkać się w 4 oczy w Kutnie i pewnie w innym mieście też. Ja akurat poznałem i Barakude i kutnokibic...nasze zespoły walczyły w PO każdy z nas podczas dyskusji miał swoje przemyślenia każdy uważał, że jego zespół wygra:) co nie przeszkodziło wypić po jednym. Mecz był meczem a spotkanie w przerwie czy przed meczem to co innego i nikt jak tu ave bełkocze nikomu dupy nie lizał.
              • barakuda Zgłoś komentarz
                Powiem Ci uve dlaczego nie krytykuje wpisów kutnokibic. Ponieważ znam go osobiście i wiem jak emocjonalny ma stosunek do koszykówki w Kutnie. To facet który chodził na mecze jeszcze III
                ligi gdy na trybunach zasiadało 17 osób. Więc czasem zmienia się w demona. Z emocji - nie z charakteru. Uwierz mi a mówię bardzo poważnie ze i Ty i każdy z nas chciałby mieć takiego kumpla a jeszcze lepiej przyjaciela jak kutnokibic. Powinienes to łatwo zrozumieć bo i Ty - mam wrazenie - jesteś innym człowiekiem w realu a innym przed kompem. Dla wielu ludzi kibicowanie ma się nijak do realiów co nie oznacza że sa to zli ludzie. A jeśli Cie kutnokibic przeprosił to wierz mi zrobił to szczerze bo taki jest. Co nie oznacza że mu w styczniu nerwy nie puszczą /lub w dowolnym innym czasie/ i będzie Cie obsobaczał. Dlatego ja jestem zwolennikiem brania lekkiej poprawki na wszelkie internetowe wpisy. Powinnismy się lepiej poznawać i być dla siebie łagodniejsi.
                  Jest taki film: "Krucjata Bourne`a". Ten temat to istna "Krucjata uve kolarza" Bez kitu, jeszcze niech mrówkojad coś doda od siebie, to pakuję plecak i strzała do Lichenia:)
                  • kutnokibic Zgłoś komentarz
                    Naprawde szczerze cie przepraszam....
                      Kurde czas skonczyc te pyskowki. Ponisolo mnie wczoraj troche tzn pewnie piwa mnie poniosly. Uve sorki za jakies epitety.
                      • Fan Krosno Zgłoś komentarz
                        Uve, a czy ja cisnę na Siden? Za każdym razem kiedy była mowa o faworytach ligi to stawiałem w tej roli Kutno i Twój Toruń. Nigdy nie napisałem złego słowa na Twoją drużynę, bo mam
                        do niej szacunek, po prostu w osobistej ocenie bardziej podoba mi się skład Kutna. Chociaż trzeba przyznać, że bez Bręka tracą na wartości, a i Dłuskiemu do formy sprzed roku sporo brakuje. Oczywiście to nie jest wytłumaczenie, bo po to ma się dwunastkę zawodników, żeby w takich przypadkach móc zastąpić liderów. Nie mniej jednak na papierze skład Kutna mi bardziej odpowiada i nie chodzi tutaj tylko o sympatię, bo nic nie mam do Torunian i nie potrzebuję Wam "cisnąć" jak to ładnie nazwałeś. I przyznam, przy takiej formie Kutnian to Wy jesteście faworytem, ale mocno przesadzasz z tą jedną czy dwoma porażkami. Widzę, że awansu też jesteś pewien, oczywiście masz do tego prawo, ale liga jest zbyt wyrównana i mocna, żeby być tego tak mocno pewnym. Ja mam zamiar cieszyć się sezonem i grą mojej drużyny, a na forum nie mam zamiaru się z nikim licytować i napinać o "lepszość" swojej ekipy. Mam szacunek do kibiców z Kutna za choćby zeszły sezon i naszą rywalizację w PO, kiedy pomimo wygranych czy porażek, zarówno z jednej jak i z drugiej strony potrafiliśmy z wzajemnym szacunkiem do siebie prowadzić fajną dyskusję na temat meczów. Ty jak widać też potrafisz prowadzić normalną dyskusję, chociaż Twoje żarty niektórych mogą obrażać, ja do nich mam dystans, ale nie wszyscy tak potrafią. Z mojej strony nie musisz doszukiwać się żadnej napinki, ja tylko wyrażam swoje zdanie, a mam do tego prawo. Pozdrawiam.
                        • wajefel Zgłoś komentarz
                          Śmieszne są osoby, które dają się prowokować uve kolarzowi. Widać, że typ jest inteligentny i ma pojęcie o koszykówce i nie tylko o niej. Wydaję mi się, że jest zupełnie inną
                          osobą przed monitorem. Gdy zasiada przed komputerem coś mu się staje w mózgu, prowokuje Was, a potem cieszy się z Waszej głupoty i z tego, że dajecie się sprowokować i nieudolnie skontrować. Dziwi mnie tylko jego pewność siebie, bo ja osobiście uważam, że Krosno może poważnie przeszkodzić Toruniowi w walce o awans, tak samo jak Kutno po powrocie swojego najlepszego zawodnika Bręka. Moim zdaniem mniej liczyć się będą Wilki (które nie mają trenera, a akcje rozrysowuje Stokłosa),Łańcut czy Dąbrowa.
                            SAm sobie weź wdechy i pierdź popierdku Kopernika! kac meczy i chcesz odreagować? teraz się nie dziwie czemu w Polskim Cukrze taki syf .... pakują, sklepy z dopalaczami zamknęli to mielą
                            i sypią do cukru! później biedny sfrustrowany ave Kopernik ma loty i jak się napije czaju! wypad z tej piaskownicy!