Pewne zwycięstwo Katarzynek - relacja z meczu Energa Toruń - Riviera Gdynia

Koszykarki Energi Toruń zanotowały udane rozpoczęcie rundy rewanżowej. Katarzynki pewnie pokonały we własnej hali Rivierę Gdynia. W toruńskiej drużynie zadebiutowała Matea Vrdoljak.

Łukasz Łukaszewski

Sam początek spotkania była bardzo wyrównany. Dopiero po kilku minutach gry zaczęła rysować się wyraźna przewaga koszykarek toruńskiej Energi. Bardzo skuteczna była Joyce Iamstrong, która w pierwszej odsłonie rzuciła aż 10 punktów. Torunianki zaczęły kontrolować przebieg gry, ale po pierwszej kwarcie prowadziły jedynie 24:18.

Dopiero w drugiej kwarcie Katarzynki zaczęły grać na naprawdę na dobrym poziomie. Sporo zamieszania zrobiły indywidualne wejścia Lorin Dixon. Na dodatek wyśmienitą skuteczność miała Weronika Idczak, która przed przerwą trafiła wszystkie 5 rzutów z gry. Na dodatek tradycyjnie punktowała Joanna Walich. Dzięki swojej dobrej postawie torunianki udawały się do szatni prowadząc 48:29.

- Kolejny nasz mecz ze słabą skutecznością, dużo nam nie wpadło. Pierwsza połowa ustawiła przebieg meczu. Torunianki zagrały bardzo agresywnie. Nie mogliśmy się im przeciwstawić. Dopiero w drugiej połowie zaczęliśmy walczyć. Ale ciężko było zatrzymać rozpędzony zespół rywali - zauważył trener Wadim Czeczuro.

Po przerwie gdynianki podniosły rękawicę i spróbowały odrobić straty. Po raz kolejny trzecia kwarta była najgorsza dla Katarzynek. Jednak mimo nie najlepszej postawy prowadzenie torunianek ani przez moment nie było zagrożone. Torunianki kontrolowały przebieg spotkania i nie pozwoliły rywalkom na zbytnie zbliżenie się do siebie. Dosyć udany debiut w barwach toruńskiego zespołu zanotowała Matea Vrdoljak. Chorwatka przed tym spotkaniem odbyła zaledwie jeden krótki trening z drużyną, ale mimo to zdobyła w tym meczu 9 "oczek".

Miło wrócić do zwycięstw po serii porażek. Mamy zwycięstwo dzięki dobrym szybkim atakom i łatwym punktom. Graliśmy dobrze, jako zespół, mieliśmy niezłą skuteczność i dobrze przemieszczaliśmy się w obronie - stwierdziła po meczu Joyce Iamstrong.

W czwartej kwarcie nic się już nie zmieniło i ostatecznie Energa Toruń pokonała Rivierę Gdynia 81:65. Było to kolejne zwycięstwo Katarzynek. Natomiast koszykarki z Gdyni po kolejnej porażce cały czas znajdują się w dolnej części tabeli Basket Ligi Kobiet.

Energa Toruń - Riviera Gdynia 81:65 (24:18, 24:11, 15:18, 18:18)