NBA: Mecz życia Hilla dał Lakers zwycięstwo

Jordan Hill z 24 punktami i 17 zbiórkami okazał się bohaterem Los Angeles Lakers, którzy pokonali we własnej hali Detroit Pistons 114:99. Wygrały również Niedźwiadki z Memphis.

Jacek Konsek

- Moja pewność siebie jest coraz większa z każdym kolejnym meczem - przyznał po meczu Jordan Hill, który grają u Mike'a D'Antoniego w New York Knicks i Los Angeles Lakers nie cieszył się specjalnym uznaniem. Zawsze "tylko" rezerwowy, teraz udowadnia, że stać go na grę na wysokim poziomie. 24 punkty i 17 zbiórek w meczu przeciwko Detroit Pistons to najlepsze osiągi w karierze 26-latka z charakterystycznymi dredami.

Lakers bez Kobe Bryanta i Steve'a Nasha wygrywają w tym sezonie rzadko, więc każde zwycięstwo jest dla nich cenne. Pokonanie mocniejszych niż w ostatnich latach Pistons to zasługa również Jodie Meeksa i Nicka Younga, którzy dorzucili po 19 oczek, a także Steve Blake, autora aż 16 asyst.  Lakers zanotowali serię 16:0 pomiędzy końcówką trzeciej a początkiem czwartej kwarty.

Wśród pokonanych błysnął Brandon Jennings, który miał 23 punkty i 14 asyst. - Mieliśmy swoje szanse, ale nie trafialiśmy łatwych rzutów z otwartych pozycji, co pozwalało naszym rywalom powiększyć prowadzenie - powiedział Maurice Cheeks, szkoleniowiec Tłoków.

Memphis Grizzlies wracają na właściwe tory. Niedźwiadki triumfowały po raz drugi z rzędu, prezentując koszykówkę jaką znamy z sezonu 2012/2013 - najlepszego w historii klubu z Tennessee. O ich sile przekonali się Sacramento King, którzy przegrali we własnej hali 86:97.

Goście pokazali swoją siłę już w pierwszej połowie, kiedy to pozwolili Królom zdobyć ledwo 34 punkty przy skuteczności na poziomie 32 proc. Wysoka przewaga dała Grizz komfort gry w drugiej połowie.

22 punkty wywalczył dla zwycięzców Zach Randolph, a trzy mniej dołożyli Marc Gasol oraz Mike Conley. Travis Outlaw z 18 oczkami okazał się najskuteczniejszy wśród pokonanych.