NBA Preseason: Mistrz Euroligi bez szans w starciu z Magikami

Zaledwie 66 punktów zdołał uzbierać mistrz Euroligii CSKA Moskwa w pojedynku przeciwko Orlando Magic. Rosjanie nie potrafili znaleźć sposobu przede wszystkim na Dwighta Howarda, który dominował w strefie podkoszowej. Swój mały udział w wygranej ma także Marcin Gortat, który na parkiecie przebywał 12 minut.

Jacek Konsek

Mecz ustawiła pierwsza kwarta, wygrana przez ekipę z Florydy 37:19. Tego dnia nie do zatrzymania był Dwight Howard, zdobywca 28 punktów, 10 zbiórek i 5 przechwytów. Nasz rodzynek w lidze NBA Marcin Gortat spędził na parkiecie 12 minut i zapisał na swoje konto 4 punkty (2/5 z gry), 5 zbiórek, 2 bloki i asystę.

Ciekawe spotkanie miało miejsce w Wachovia Center, gdzie Philadelphia 76ers potykała się z New York Knicks. Gospodarze rozpoczęli z dużym impetem, prowadząc po pierwszej kwarcie aż 38:22. Nie do zatrzymania był Elton Brand, zdobywca 18 punktów w tej części gry. Zgoła inaczej wyglądała następna odsłona, w której inicjatywę przejęli goście. W strefie podkoszowej królował David Lee (19 punktów i 15 zbiórek) a na obwodzie idealnie poczynaniami kolegów kierował Chris Duhon (19 punktów i 5 asyst). 18-punktowa przewaga podopiecznych Mike’a D’Antoniego w zupełności wystarczyła do odniesienia pierwszej wygranej w tegorocznym przedsezonie.

Emocji nie zabrakło także w starciu Boston Celtics z Cleveland Cavaliers. Mimo, że Wielka Trójka spędziła na parkiecie zaledwie po 9 minut w pierwszej kwarcie, Celtowie walczyli jak równy z równym z Kawalerzystami. W inauguracyjnej kwarcie dzielił i rządził LeBron James, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 37:28. W późniejszym okresie do głosu doszli rezerwowi Bostonu, w szczególności Tony Allen, zdobywca 25 punktów. Punkty na wagę zwycięstwa zdobył Leon Powe, celnie przymierzając z linii rzutów wolnych.

W pozostałych spotkaniach warto zwrócić uwagę na trzecie już zwycięstwo New Orleans Hornets. Tym razem Szerszenie okazały się lepsze od San Antonio Spurs, które ułatwiły zadanie rywalom, rezygnując ze swoich liderów po pierwszej połowie meczu. Kluczowy dla losów gry okazał się początek trzeciej odsłony, kiedy to goście zdobyli 12 punktów przy zaledwie 2 Ostróg. Rezerwowy rozgrywający Mike James okazał się najlepszym zawodnikiem, kończąc rywalizację z 18 punktami na koncie. 11 "oczek" dla San Antonio uzbierał Desmon Farmer, były zawodnik Prokomu Trefl Sopot. Co ciekawe, Szerszenie notują obecnie najlepsze wyniki w meczach przedsezonowych od 1990 roku.

Philadelphia 76ers - New York Knicks 104:110
(E. Brand 24, A. Iguodala 16, R. Ivey 13 - C. Duhon 19, D. Lee 19 (15 zb), Z. Randolph 18)

Washington Wizards - Detroit Pistons 62:73
(C. Butler 8, E. Thomas 8, D. McGuire 8 - R. Wallace 12, C. Billups 10, K. Brown 9)

Orlando Magic - CSKA Moskwa 94:66
(D. Howard 28 (10 zb), H. Turkoglu 16, R. Lewis 15 - T. Morris 16, T. Langdon 12, Z. Planinic 8)

Indiana Pacers - Chicago Bulls 102:95
(B. Rush 18, T.J. Ford 18, M. Daniels 13 - T. Thomas 15 (10 zb), D. Rose 13, K. Hinrich 13)

Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 96:94
(T. Allen 25, P. O’Bryant 12, B. Walker 10 - L. James 15, W. Szczerbiak 13, Z. Ilgauskas 12)

Memphis Grizzlies - Charlotte Bobcats 92:79
(R. Gay 17, H. Warrick 14, Q. Ross 13 - J. Richardson 14, G. Wallace 13, A. Brown 12)

Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 102:80
(S. Randolph 19 (10 zb), J. Bayless 15, B. Roy 14 - A. Law 12, J. Smith 12, J. Johnson 11)

Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks 79:105
(R. Sessions 11, L. Mbah a Moute 10, A. Bogut 10 - J. Terry 15, J. Smith 13, J. Stackhouse 11)