NBA Preseason: Kozły ogrywają Wojowników w Chinach

Wszystkie spotkania środowej nocy były niezwykle wyrównane. Najokazalsze zwycięstwo zostało odniesione przez Indianę Pacers, która 100:93 pokonała Dallas Mavericks. Nie obyło się także bez dogrywki, w niej Denver Nuggets zwyciężyło Utah Jazz. Z kolei Milwaukee Bucks i Golden State Warriors rozegrali swój mecz na południowym wybrzeżu Chin. W miejscowości Kanton triumfowali podopieczni Scotta Skilesa.

Jacek Konsek

Ponad 13-tysięczna widownia w miejscowej hali była świadkiem ciekawego i zaciętego pojedynku, w którym przez większość czasu przeważali Wojownicy. Wśród nich brylował Kelenna Azubuike, zdobywca 24 punktów. Koszykarze z Oakland prowadzili po pierwszej kwarcie 27:18 a ich prowadzenie utrzymywało się aż do połowy ostatniej odsłony. Wtedy to na tablicy wyników pojawił się remis 85:85, głównie za sprawą Andrewa Boguta, który 13 ze swoich 18 punktów zdobywał w drugiej połowie. W końcówce Azubuike miał szansę wyrównać stan meczu na po 95, jednak jego próba okazała się chybiona. Chwilę potem celne rzuty wolne zapewniły Kozłom zwycięstwo.

Bez kilku czołowych graczy Atlanta Hawks i Phoenix Suns przystąpili do meczu sparingowego. Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem ofensywnej gry z obu stron, dzięki czemu do przerwy wynik brzmiał 59:58. Już w pierwszej kwarcie lider Słońc Steve Nash musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji kostki, która najprawdopodobniej wyeliminuje go z kilku najbliższych spotkań. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Najpierw zastępujący Mike’a Bibby’ego na pozycji rozgrywającego Acie Law dwukrotnie celnie przymierzył z linii rzutów wolnych i zrobiło się 100:100. Chwilę później ręce w górę mogli jednak unieść goście, bowiem Grant Hill celnie przymierzył z półdystansu na 5 sekund przed końcową syreną.

Trzecią kolejną wygraną odnieśli z kolei koszykarze Denver Nuggets, którzy tym razem potrzebowali dogrywki, aby odprawić z kwitkiem Utah Jazz. Zapewne by do niej nie doszło, jednak siedzący na ławce rezerwowych Rubben Patterson otrzymał przewinienie techniczne, po którym Jazzmani zdołali wyrównać stan meczu. W doliczonym czasie gry więcej sprytu wykazali podopieczni George’a Karla. Po raz pierwszy od czasu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na parkiecie pojawił się Carmelo Anthony. 24-letni skrzydłowy uzbierał 16 punktów, po 3 więcej zgromadzili natomiast J.R. Smith i Linas Kleiza. Wśród pokonanych najjaśniejszym punktem był zdecydowanie Deron Williams, zdobywca 22 punktów i 8 asyst.

Milwaukee Bucks - Golden State Warriors 98:94
(A. Bogut 18 (12 zb), L. Ridnour 16 (12 as), R. Jefferson 13 - K. Azubuike 24, C. Maggette 16, B. Wright 13)

Atlanta Hawks - Phoenix Suns 100:102
(R. Murray 23, A. Horford 15, A. Law 12 - R. Bell 18, B. Diaw 15, S. Singletary 15)

Indiana Pacers - Dallas Mavericks 100:93
(D. Granger 18, B. Rush 15, R. Hibbert 15 - A. Wright 14, J. Singleton 11, D. Diop 10)

Memphis Grizzlies - Houston Rockets 97:101
(R. Gay 14, D. Arthur 14, M. Conley 12 - V. Wafer 23, D.J. Strawberry 20, A. Brooks 14)

Denver Nuggets - Utah Jazz 120:119 po dogrywce
(L. Kleiza 19, J.R. Smith 19, K. Martin 16 - D. Williams 22, C.J. Miles 13, K. Korver 13)

Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 112:116
(K. Martin 29, F. Garcia 15, S. Hawes 13 - E. Gordon 33, M. Taylor 21, C. Mobley 17)