NBA: Porażki Heat i Thunder

Miami Heat i Oklahoma City Thunder ponieśli dziewiąte porażki w obecnym sezonie. Mistrzowie ligi przegrali na wyjeździe z New York Knicks 92:102.

Jacek Konsek

2014 rok jest póki co bardo udany dla New York Knicks. Koszykarze z Big Apple wygrali trzeci mecz z rzędu, pokonując na własnym parkiecie mistrzów NBA, Miami Heat 102:92.

- Wyglądamy zdecydowanie inaczej niż jeszcze miesiąc temu. Nasz twarze i język ciała są inne - przyznał Andrea Bargnani, autor 19 punktów dla Knicks. Lepszy był jedynie Carmelo Anthony, który uzbierał 29 oczek.

Do przerwy prowadzili jeszcze goście, lecz Knicks popisali się serią 16:2 na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Goście dodatkowo zaczęli "pomagać" Knicks na potęgę pudłując rzuty wolne. 11/21 w tym elemencie chwały nie przynosi, a 0/6 Dwyane Wade'a jest mocno zastanawiające.

Warto podkreślić, że gospodarze odnieśli zwycięstwo mimo braku Tysona Chandlera i J. R. Smitha. Tego pierwszego godnie zastąpił Amare Stoudemire, który do 14 punktów dołożył również 11 zbiórek.

Mimo porażki Heat nadal są wiceliderami Wschodu. LeBron James z 32 punktami był najlepszym strzelcem Żaru.

Po raz czwarty z rzędu triumfowali koszykarze Denver Nuggets, którzy pokonali Oklahomę City Thunder 101:88. Gospodarze do przerwy mieli dziewięć oczek przewagi, a kropkę nad "i" postawili w trzeciej odsłonie, wygrywając tę część 29:15.

24 punkty dla zwycięzców uzbierał Randy Foye, dla którego to rekord sezonu. 16 punktów i 14 asyst dołożył Ty Lawson.

30 punktów dla pokonanych wywalczył Kevin Durant, choć tylko sześć w drugiej połowie. OKC z bilansem 27-9 nadal znajdują się w czołówce Zachodu.