Zwycięstwo na początek. Relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MBK Rużomberok

Wynik spotkania ustaliła wysoko wygrana pierwsza kwarta. Ambitnie grające koszykarki ze Słowacji skrupulatnie odrabiały straty, lecz trener Dariusz Maciejewski w swojej drużynie posiadał asa w postaci Anny Breitreiner, zdobywczyni aż 30 punktów.

Piotr Wiszniewski

Wynik środowego spotkania otworzyła Australijka Samantha Richards celnie trafiając za dwa punkty. Kolejne kilka minut to gra w okolicach wyniku a żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi punktowej. W piątej minucie popis swojej gry dała mierząca 203 cm Lindsay Taylor, która zdobyła siedem punktów. Nawet czas dla trenera gości nie przyniósł żadnych zmian. Gorzowianki wręcz punktowały swoje rywalki. Koszykarki z Rużomberoka zdołały jedynie odpowiedzieć dwoma osobistymi Megan Duff, jednak duet Katarina Zohnova i Anna Breitreiner rozbiły MBK a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29:11.

Początek drugiej kwarty to kolejne podwyższanie przewagi przez koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego. Po dwóch punktach Agnieszki Kaczmarczyk KSSSE prowadziło już 45:18. W połowie drugiej kwarty w szeregi KSSSE wdało się znaczne rozluźnienie co skrupulatnie wykorzystały rywalki. Dzięki świetnej grze Teyshay Fluker i Luci Kupcikovej, Słowaczki zdołały odrobić kilkanaście punktów i doprowadzić do wyniku 47:33 a następnie 49:35. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Trzecia część gry to mozole odrabianie strat przez drużynę z Rużomberoka. Ciągle świetnie grała Fulker a niezwykle cenne punkty dołożyła Barbora Novocka, która w przeciągu kilku minut zdobyła siedem punktów. Gdy po rzucie Fulker na tablicy widniał wynik 65:58 do pracy wzięły się zawodniczki KSSSE. Do kosza trafiła super strzelczyni Zohnova a równo z syreną końcową dwa punkty zdobyła kapitan gorzowskiej drużyny Justyna Żurowska.

Przyjezdne gały z kwarty na kwartę coraz lepiej. Nie inaczej było w czwartej odsłonie gry.
Z każdą minutą MBK Rużomberok zmniejszało stratę do KSSSE. Dzięki punktom Veroniki Cernakovej oraz Duff gorzowianki prowadziły już tylko czteroma punktami. Gdy na minutę przed końcem Fulker doprowadziła do wyniku 79:76 o sobie dała znać fenomenalnie dysponowana tego dnia Breitreiner. Jej trzy punkty oraz niewykorzystane rzuty osobiste Dyff i Richards ustaliły końcowy wynik spotkania na 82:76.

Gorzowianki po emocjonującym spotkaniu wygrały swoje pierwsze spotkanie w Europejskich Pucharach. W tegorocznym sezonie KSSSE nie zaznało jeszcze smaku porażki odnosząc już 8 zwycięstwo z rzędu (7 w lidze 1 w pucharach).

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – MBK Rużomberok 82:76 (29:11, 20:24, 20:23, 13:18)

KSSSE: Breitreiner 30, Taylor 17, Żurowska 13, Zohnova 11, Richards 6, Czubak 3, Kaczmarczyk 2, Zalesiak 0.

MBK: Fluker 20, Duffy 18, Podesvova 12, Kupcikova 9, Novocka 7, Lukacovicova 5, Chabadova 3, Cernakova 2, Spodniakova 0, Gresnerova 0.