Dogrywka w Sopocie! Zwycięski Stelmet!

Wielki mecz duetu Dragicevic-Koszarek dał mistrzom Polski cenne zwycięstwo w Sopocie. Stelmet Zielona Góra triumfował po dogrywce 89:88 i został samodzielnym liderem TBL.

Jacek Konsek

Rosa - PGE Turów to był jedynie przedsmak emocji przed wielką koszykówką, jaką w hali 100-lecia zaprezentowali zawodnicy Trefla Sopot i Stelmetu Zielona Góra. Podopieczni Dariusa Maskoliunasa mieli już 12 punktów przewagi, lecz mistrzowie Polski dzięki genialnej postawie duetu Vladimir Dragicević - Łukasz Koszarek najpierw doprowadzili do dogrywki, a w niej okazali się minimalnie lepsi.

W hali 100-lecia nie brakowało tego dnia zwrotów akcji i ciekawych wydarzeń. W końcówce premierowej kwarty goście prowadzili bezpiecznie 24:15 i nic nie zapowiadało zmiany wydarzeń na parkiecie. Tymczasem gospodarze przypuścili niesamowitą ofensywę i po fenomenalnych kilkunastu minutach prowadzili 38:26, notując tym samym serię 23:2! Gospodarze imponowali skutecznością i wszechstronnością, a ekipa Mihailo Uvalina nie potrafiła znaleźć żadnej recepty na rozpędzony Trefl.

Po przerwie obraz gry zdecydowanie się zmienił. Gra się wyrównała, a w szeregach gości pierwsze skrzypce zaczął odgrywać duet Dragicević-Koszarek. Obaj zdobyli w sumie 17 z 20 punktów Stelmetu w trzeciej kwarcie, który zbliżył się do sopocian, a w czwartej kwarcie osiągnął nawet pięciupunktowe prowadzenie - 77:72.

Trefl zerwał się w końcówce i dzięki świetnemu tego dnia Lance'owi Jeterowi zakończył czwartą kwartę serią 5:0 i doprowadził do dogrywki. W niej Jeter zdobył aż dziewięć punktów, lecz w pojedynkę nie miał szans z duetem Dragicević-Koszarek. "Koszar" trafił dwie niezwykle istotne trójki w tym fragmencie, a bałkański podkoszowy zdobył ostatniej punkty w meczu po asyście reprezentacyjnego playmakera.

Dragicević do 24 punktów dołożył sześć zbiórek, z kolei Koszarek rozdał dziewięć asyst. Przemysław Zamojski dorzucił 16 oczek, a Craig Brackins niespodziewanie 15, w tym trzy trójki.

Wśród pokonanych brylował Jeter, autor 25 punktów oraz Adam Waczyński - 17 oczek i pięć zbiórek. Goście zanotowali aż 12 trójek, przy sześciu udanych próbach Trefla.

Stelmet wygrywając w Sopocie został samodzielnym liderem Tauron Basket Ligi, ponieważ PGE Turów niespodziewanie przegrał w Radomiu.

Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra 88:89 (18:24, 21:9, 20:24, 18:20, d. 11:12)

Trefl: Lance Jeter 25, Adam Waczyński 17, Simas Buterlevicius 10, Paweł Leończyk 9, Marcin Stefański 8, Yemi Gadri-Nicholson 6, Milan Majstorovic 5, Sarunas Vasiliauskas 4, Michał Michalak 4, David Brembly 0.

Stelmet: Vladimir Dragicevic 24, Łukasz Koszarek 24, Przemysław Zamojski 16, Craig Brackins 15, Aaron Cel 3, Christian Eyenga 3, Kamil Chanas 2, Adam Hrycaniuk 2, Mantas Cesnauskis 0, Marcin Sroka 0.